Comentarii (214)
aly_dinamo
aly_dinamo  •  20 Iunie 2014, 02:11
Postat de unico_biancorossi pe 20 Iunie 2014, 02:02

a fost offside vere, am vazut faza disecata la ERT Sport Studio + HD. ce am vazut la reluarea din timpul meciului a fost corect. in fine, sa lasam, e alt meci la ora asta. oricum ma bucur pentru Luis Suarez, il admir si e un mare jucator, si nu pentru ca joaca la Liverpool, neaparat, favoritii mei alaturi de Dinamo 1948 si OlymPiaKos.

Cu offside-ul....in fine. Eu zic ca nu e nici vorba de offside. Cat despre Suarez...e mare jucator. Si joaca meci de meci cu determinare maxima. Imi amintesc de sfertul de finala dintre Uruguay si Ghana... cand in minutul 119 Suarez scoate de pe linia portii un gol ca si facut (fiind constiend de faptul ca va lua rosu si va lipsi in meciul urmator daca merg mai departe)....si au mers. S-a sacrificat pentru nationala...Si Uruguay-ul a ajuns in semi finale. La doar 25 de ani e golgheterul all time al Uruguayu-lui...plus ca a luat gheata de aur la Liverpool...unde e mult mai greu de realizat lucrul asta fata de cum e la real sau barca.. Cum spuneam, mare fotbalist.

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  20 Iunie 2014, 02:08
Postat de cfrclujole pe 20 Iunie 2014, 02:04

.))) Ei privesc meciul cu alti ochi. La fel am fi facut si noi daca jucau ai nostri.

ai dreptate. in plus, nu sunt microbisti oarecare. sunt ultrasi, fani patimasi, mult mai patimasi decat sunt eu si noi, in genere. pai, 2 sunt din pireu, din gate 7, cu noi era si unul din salonic, Andreas, mare ultras pAOka, plus baietii din Irakliona ai lui OFI - din Gate 4 "snakes", astia sunt majoritari ca suntem oaspetii lor, si mai sunt si vreo 5-6 gagici la fel de "ultrase".. sigur, si ei spun ca Ellas e la plimbare si suny suparati, dar tot fanatici raman.. cum se apropie unul de al lor de careul nipon, iau foc..)) asta e cam o data la 10 minute, din fericire, altfel chemam pompierii deja..))

bandoleros
bandoleros  •  20 Iunie 2014, 02:08

Ba ejti nebun? nici pe PC nu se vede asa bine. Acum vad meciul pe BBC, l'am ales la intamplare, o sa caut un link cu comentariu spaniol.

timarhac
timarhac  •  20 Iunie 2014, 02:05
Postat de bandoleros pe 20 Iunie 2014, 02:04

Nu am urmarit prima repriza. De fapt nu am urmarit nici Uruguay-Anglia, am fost ocupat. Acum urmaresc ceva din repriza secunda ca vreau sa fac o proba la un program.

ce program? `heckuiesti FIFA? Le bagi 6 puncte spaniolilor? :))

unico_biancorossi  •  20 Iunie 2014, 02:05
Postat de unico_biancorossi pe 20 Iunie 2014, 01:59

nah, mai degraba eu eram gata sa ma supar cu grecii. am plecat si i-am lasat pe terasa, se ciorovaiesc de parca ai lor au facut meciul secolului si arbitrul a fost decisiv. sigur ca amarasteanul de arbitru a facut exces de zel, sigur ca tusierul dreapta e din lumea a 12-a a arbitrajului, dar nici cu Ellas nu imi e rusine. le-am spus : bai fratilor, in momentul asta regret ca nu joaca Ro in locul vostru, asa cum suntem noi, sigur nu aveam posesie de 20 % dupa r1. eu inteleg : santos pleaca, karagounis e certat cu katsouranis, mitros e la plimbare si n-are chef, dar, numai 4-5 jucatori au chef de CM ? karnezis, manolas, sokratis, torosidis si cholevas, si atat ?

asa ca am lasat terasa vilei, cu tot cu plasma aia superba de 2 m, cu tot cu ERT Sport + HD, impecabil furnizorul de cablu in Creta... si m-am mutat cu laptopul la un alt TV, in minibarul de langa terasa, vad Egeea, e cald, ma gandesc ca romania chiar facea fata mai bine ca Ellas si am zis ca poate e Hobana mai norocos cu grecii..))) a zis si el de 7 ori : samuraii albastri sau ba ? ca il trag de urechi...))

cfrclujole
cfrclujole  •  20 Iunie 2014, 02:04

bandoleros
bandoleros  •  20 Iunie 2014, 02:04
Postat de timarhac pe 20 Iunie 2014, 02:00

:)))) trebuia sa-ti setezi alarma, de ce sa suferi 90 de minute?, puteai sa dormi

tmy2
tmy2  •  20 Iunie 2014, 02:03

Pe mine m-a luat somnul fraţilor, la propriu. Văd că a luat un grec roşu. A mai fost ceva notabil?

unico_biancorossi  •  20 Iunie 2014, 02:02
Postat de aly_dinamo pe 20 Iunie 2014, 01:53

Uite concluzia lui badie la "offside" "Comentariul meu nu avea legatura cu FAZA DIN CARE A MARCAT LUIS !! hAI ca am facut praf si pulbere o faza simpla cu 10.000 de discutii !!! NU A FOST OFSAID ... si gata !! - eu am comentat o chestiune generala si altii au crezut ca ma refer la faza incriminata la golul 2 !! ufff ... hai sa o lasam balta !! vizionare placuta la meci sau noapte buna celor care se duc la somn ! :)?"

timarhac
timarhac  •  20 Iunie 2014, 02:00
Postat de bandoleros pe 20 Iunie 2014, 01:57

Si totusi daca trebuie am sa ii sustin pe niponi. Dar nu ca mi'ar fi drag de ei, sunt doar curios sa vad daca suporterii niponi fac curat in tribune si dupa o victorie.:-) :-)