INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  BRAZILIA - CROAŢIA

VIDEO + FOTO Brazilia - Croaţia 3-1 » Neymar şi Oscar aduc primele 3 puncte în dreptul ţării gazdă

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 iunie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 13 iunie 2014 01:12

Aşa cum era de aşteptat, Brazilia a cîştigat meciul de debut de la Campionatul Mondial, 3-1 împotriva Croaţiei.

Europenii au fost cei care au deschis scorul, în urma unui autogol al lui Marcelo din 11 minute.

Nu a durat mult şi Neymar a readus egalitatea pe tabelă. Acelaşi Neymar i-a adus pe brazilieni în avantaj după penalty-ul transformat în minutul 71, iar lovitura de graţie a venit în utlimele minute, după ce Oscar a înscris cu şpiţul.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

VEZI AICI VIDEO!

Echipele de start:

Brazilia: Júlio César - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Paulinho, Gustavo - Neymar, Oscar, Hulk - Fred

Rezerve: Jefferson, Victor, Willian, Ramires, Maxwell, Maicon, Jo, Hernanes, Henrique, Fernandinho, Dante, Bernard

Croaţia: Pletikosa - Srna, Corluka, Lovren, Vrsaijko - Brozovici, Modrici -Rakitici, Perisici, Olici - Jelavici

Rezerve: Subasici, Zelenika, Vukojevici, Schildenfeld, Sammir, Rebici, Pranjici, Eduardo, Bozovici, Badlej

Mondial special AICI » Meciuri live, statistici real-time, infografii spectaculoase