INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  ARGENTINA - ISLANDA 1-1

O nouă dovadă că statistica nu contează în fotbal » Cum arată cifrele partidei Argentina - Islanda, 1-1, cea mai mare surpriză a acestui Mondial

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 iunie 2018 18:09

Islanda a oferit prima mare surpriză de la acest Campionat Mondial și a remizat cu Argentina lui Messi și Kun Aguero, scor 1-1.

Kun a deschis scorul în minutul 19, iar Finnbogason a egalat 4 minute mai târziu. Statistica meciului însă arată că "pumele" au fost mai incisive și au avut o posesie superioară adversarilor.

În plus, trupa lui Messi a pasat excelent și a șutat mai mult pe poată. Aici a fost inclus și penalty-ul executat de Messi care a fost apărat de portarul islandezilor.

Statistică: Argentina - Islanda

Șuturi: 25 - 9
Șuturi pe poartă: 8-3
Șuturi blocate: 7-1