INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  SFERTURI

FOTO 13 goluri în turul sferturilor Conference League » Fiorentina a făcut scorul serii

Articol de , - Publicat joi, 13 aprilie 2023 23:51 / Actualizat joi, 13 aprilie 2023 23:54

Azi s-a jucat turul sferturile UEFA Conference League. Fiorentina a obținut victoria serii, 4-1 pe terenul lui Lech Poznan.

• Partidele retur sunt programate joi, 20 aprilie;
  • Împerecherea pentru semifinale:
               » Lech Poznan - Fiorentina vs FC Basel - Nice;
               » Gent - West Ham vs Anderlecht - Alkmaar;
  • Tot astăzi au avut loc programate și „sferturile” din Europa League, liveTEXT AICI.

În primul meci al zilei, Gent și West Ham au remizat, 1-1, în Belgia, urmând că totul să se decidă la returul din Anglia. FC Basel și Nice au remizat, 2-2, în timp ce Anderlecht a luat o opțiune serioasă la calificare, după 2-0 cu AZ Alkmaar. Fiorentina a făcut scorul serii, 4-1 cu Lech Poznan, și e cu un pas în semifinale.

FINAL » Gent - West Ham 1-1

Echipe de start:

Gent: Roef - Castro-Montes, Piatkowski, Okumu, Torunarigha - Hong, Kums, De Sart - Fofana - Cuypers, Orban
Antrenor: Hein Vanhaezebrouck

West Ham: Areola - Coufal, Ogbonnna, Aguerd, Johnson - Lanzini, Downes, Rice, Emerson - Bowen, Ings
Antrenor: David Moyes

Stadion: Ghelamco Arena
Arbitru: Anastasios Sidiropoulos

FINAL » Anderlecht - Alkmaar 2-0

Echipe de start

Anderlecht: Verbruggen - Murillo, Debast, Vertonghen, Ndiaye - Dreyer, Ashimeru, Diawara, Rafaelov - Raman, Silmani
Antrenor: Brian Riemer

Alkmaar: Ryan - Sugawara, Beukema, Hatzidiakos, Kerkez - Reijnders, Mijnans, Clasie - Odgaard, Pavlidis, Van Brederode
Antrenor: Pascal Jansen

Stadion: Lotto Park
Arbitru: Daniel Siebert

FINAL » FC Basel - Nice 2-2

FC Basel: Hitz - Lang, Pelmard, Adams - Ndoye, Diouf, Xhaka, Burger, Lopez - Zeqiri, Amdouni
Antrenor: Heiko Vogel

Nice: Schmeichel - Ndayishimiye, Todibo, Dante, Amraoui - Rosario, Ramsey, Thuram-Ulien, Boudaoui - Moffi, Laborde
Antrenor: Didier Digard

Stadion: St. Jakob Park
Arbitru: Glenn Nyberg

FINAL » Lech - Fiorentina 1-4

Lech Poznan: Bednarek - Pereira,  Milic, Satka - Skoras, Kvekveskiri, Karlstrom, Velde, Rebocho - Ishak, Marchwinski
Antrenor: John Van Den Brom

Fiorentina: Terracciano - Dodo, Milenkovic, Ranieri, Biraghi - Bonaventura, Amrabat, Mandragora - Brekalo, Cabral, Gonzalez
Antrenor: Vincenzo Italiano

Stadion: INEA Stadion
Arbitru: Irfan Peljto

VIDEO + FOTO Verdict amânat o săptămână în „sfertul” italian al Ligii » Istvan Kovacs a avut treabă multă în Milan - Napoli

VIDEO+FOTO Cine poate opri Madridul? » Real e cu un pas în semifinalele Champions League. Chelsea, prea slabă pe „Bernabeu”

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”