INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  AUDIENȚE

Detronate de un serial turcesc! » „Mă numesc Zuleyha”, lider de audiență în seara în care FCSB, CFR și Craiova s-au calificat în play-off-ul Conference League

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 august 2022 15:33 / Actualizat vineri, 12 august 2022 16:24

Ziua de joi a adus 4 echipe românești pe ecranele TV. FCSB, CFR, CSU Craiova și Sepsi și-au jucat retururile din turul 3 preliminar Conference League, iar Simona Halep a evoluat la Toronto împotriva lui Jil Teichmann, însă niciunul dintre aceste meciuri nu a fost lider de audiență.

FCSB - Dunajska Streda, 1-0, difuzat pe Pro TV a fost urmărit de 1.160.000 de telespectatori, cu mult peste celelate meciuri ale reprezentantelor românești. 

Orele la care vor juca FCSB, CFR Cluj și CS Universitatea în play-off-ul Conference League
PLAY-OFF
Orele la care vor juca FCSB, CFR Cluj și CS Universitatea în play-off-ul Conference League

Totuși, roș-albaștrii nu au fost lideri de audiență. În intervalul orar 20:30 - 22:20, pe Kanal D au rulat un serial turcesc, „Mă numesc Zuleyha”. Potrivit Pagina de Media, 1.207.000 de români au avut televizoarele pe Kanal D, serialul fiind lider de audiență.

Serialul turcesc „Mă numesc Zuleyha”, lider de audiență în joia europeană

Următorul meci ca audiență a fost CSU Craiova - Zorya. Aproape 280.000 de români s-au uitat pe Digi Sport 1 la debutul lui Mirel Rădoi pe banca oltenilor.

A urmat Simona Halep, al cărui meci cu Jil Teichmann disputat pe Digi Sport 3 a strâns 150.000 de telespectatori, mai mult decât campioana CFR, care a fost următită de 130.000 de oameni pe Digi Sport 2.

Audiența de joi, 11 august, în intervalul orar 20:30 - 22:20

Post TVNumăr telespectatoriRating %
1. Kanal D1.207.0006.8
2. Pro TV1.160.0006.5
3. Antena 1671.0003.8
4. Digi Sport 1274.0001.5
5. Romania TV258.0001.5
6. Antena 3227.0001.3
7. Pro Cinema190.0001.1
8. Happy Channel160.0000.9
9. DigiSport 3146.0000.8
10. DigiSport 2132.0000.7

Potrivit Pagina de Media

VIDEO Rezumatul meciului FCSB - Dunajska Streda 1-0

Citește și alte știri din fotbalul european: 

Andrei Burcă, înaintea meciului cu Șahtior Soligorsk: „Adversarii sunt la un nivel ridicat”

„Pare că s-a sufocat, a dispărut de pe teren” » Trimisul Gazetei în Slovacia a analizat prestația nou-veniților Rusu și Miculescu și se întreabă: „Câtă răbdare va avea patronul?”

Playtech: Imagini BOMBĂ cu Anna Lesko de când era IUBITA lui Columbeanu! Aşa nu ai mai văzut-o pe vedetă. FOTO DE NERATAT


Comentarii (48)
tinn_2
tinn_2  •  14 August 2022, 21:06
Postat de catalynn pe 13 August 2022, 15:37

Când vei renunța tu la băutură …

Adică nevrer ever, ca să - ți fac jocul. Iar te-a bătut logica :))

catalynn
catalynn  •  13 August 2022, 15:37
Postat de tinn_2 pe 13 August 2022, 15:22

apropo de profeții, când joacă clona barajul? :)) night of mind is here for you

Când vei renunța tu la băutură …

tinn_2
tinn_2  •  13 August 2022, 15:22
Postat de catalynn pe 12 August 2022, 21:36

Sunt absolut sigur ca mulți steliști s-au uitat la meciul FC fcsb (eu nu, am văzut turul și mi-a fost de ajuns), și nu doar steliști, ci o grămada de alți romani ale căror inimi au bătut alături de FC Dac 1904! :-))) Acum însă gândurile de bine alte tuturor steliștilor si romanilor de bine se îndreaptă către Viking, cărora le uram succes deplin! :-))) Winter is coming … in August! :-)))

apropo de profeții, când joacă clona barajul? :)) night of mind is here for you

Vezi toate comentariile (48)
Comentează