INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CFR CLUJ - LAZIO

FOTO Imaginea care a șocat joi seara, în Gruia, la CFR - Lazio: apariție neobișnuită în repriza a doua

Suporterii lui Lazio au făcut show în Gruia / FOTO: Raed Krishan (GSP) +20   FOTO
Suporterii lui Lazio au făcut show în Gruia / FOTO: Raed Krishan (GSP)

Articol de , , - Publicat vineri, 24 februarie 2023 11:42 / Actualizat vineri, 24 februarie 2023 12:10

CFR Cluj și Lazio au remizat, joi seara, scor 0-0, în fața a 18.000 de spectatori care au îndurat frigul sperând la un miracol din partea „feroviarilor”. Clujenii au evoluat mai curajos față de meciul tur, însă diferența imensă de valoare dintre cele două loturi și-a spus din nou cuvântul.

• CFR Cluj a remizat pe teren propriu cu Lazio, 0-0, și a fost eliminată în play-off-ul pentru optimile Conference League. În tur, la Roma, Lazio s-a impus cu 1-0.

La show-ul din Gruia au luat parte și aproximativ 250 de suporteri italieni, care și-au făcut simțită prezența încă de la începutul partidei, când au aprins câteva materiale pirotehnice.

Pe durata reprizei secunde, fanii laziali au recurs la o decizie extremă ținând cont de frigul pătrunzător de la Cluj: mulți dintre ei s-au dezbrăcat la bustul gol, postură pe care au abordat-o în ultima parte a meciului.

Ce nu s-a văzut la TV » Momentul inedit care l-a avut în prim plan pe Camora
CFR CLUJ - LAZIO 0-0

Răsfoiește o galerie foto cu cele mai tari momente din CFR Cluj - Lazio 0-0

+16 FOTO

Trebuie să spun că, dacă jucătorii au prestat astfel, asta s-a datorat și suporterilor, care au venit să ne încurajeze. Deja sunt obișnuiți să câștigăm campionate, cupe, iar uneori stau în fața televizorului. Dar în meciurile importante sunt alături de noi.

- Cristi Balaj, președinte CFR Cluj

VIDEO Imagini surprinse de GSP cu atmosfera de la CFR Cluj - Lazio

Sarri, plin de nervi după CFR Cluj - Lazio: „UEFA vorbește de respect, dar nu-i pasă! Cum să ne trimiți aici?!”

VIDEO Conducerea lui CFR Cluj reclamă arbitrajul din returul cu Lazio: „Oprește meciul când noi scăpăm pe contraatac?!” + Nici Petrescu nu s-a abținut