EURO 2020  ·  SPANIA - NORVEGIA, SÂMBĂTĂ, 21:45

PRELIMINARII EURO 2020 // Spania, antrenament inedit înainte de preliminarii » Asta le cere psihologul selecționerului și echipei

Jucătorii Spaniei la antrenamente
Jucătorii Spaniei la antrenamente

Articol de — Joi, 21 Martie

Spania, adversara României din Grupa F din preliminariile EURO 2020, va juca sâmbătă, de la ora 21:45 cu Norvegia, și marți cu Malta. Selecționerul Luis Enrique a renunțat la un antrenament miercuri pentru team building: „Crește legăturile dintre jucători”

Campania pentru EURO 2020 e gata de start și spaniolii au o metodă specială de pregătire înaintea meciului cu Norvegia. Nu uită nicio clipă de team building, care întărește conexiunile echipei în momente de relaxare.

Luis Enrique preferă confruntările de paintball, pe care le organizează chiar la centrul sportiv al federației iberice, în Las Rozas, la periferia Madridului.

Miercuri, selecționerul a sacrificat un antrenament, înlocuindu-l cu paintball la sfatul lui Joaquín Valdés, psihologul său și al naționalei.  „Aceste ședințe de paintball cresc legăturile dintre jucători”, explică antrenorul în vârstă de 48 de ani, din vara lui 2018 pe banca Spaniei. 

 

Programul grupei F

23 martie 2019: Malta – Feroe, Suedia – România (ora 19:00), Spania – Norvegia (ora 21:45)
26 martie 2019: Malta – Spania, Norvegia – Suedia, România – Feroe (ora 21:45)
7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

La EURO 2020 se califică direct primele două clasate în fiecare grupă preliminară.

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Comentarii (1)

zumuruky  •  21 Martie 2019, 11:34

Stati ca apare Torje si ne explica ca psihologul e inutil si ca legaturile intre jucatori se sudeaza in cluburi printre fum si aburi de alcool.

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
00:30 Fotbal, Copa America

Bolivia - Peru

Eurosport
06:30 Fotbal, Copa America

Brazilia - Venezuela

Eurosport
13:00 Tenis, WTA

Turneul din Mallorca

Digi 3
13:00 Tenis, ATP

Gerry Weber Open

Digi 4
13:30 Tenis, WTA

Turneul din Birmingham

Digi 2
18:50 Scrimă

CE: Dusseldorf

Eurosport
19:30 Fotbal, EURO 2019

Spania - Belgia

TVR 2
22:00 Fotbal, EURO 2019

Italia - Polonia

TVR 1
Program TV complet

U21