INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DJURGARDEN - CFR CLUJ

DJURGARDEN - CFR CLUJ. Dan Petrescu, iute și furios în Suedia: „Spune-i, bă, că e penalty!”

Momentul în care Dan Petrescu strigă spre arbitrul de rezervă // foto: captură @ Digi Sport +8   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 24 septembrie 2020 21:08 / Actualizat joi, 24 septembrie 2020 22:03

CFR Cluj s-a calficat în play-off-ul Europa League, după 1-0 cu Djurgarden, meci în care Dan Petrescu s-a remarcat din nou cu reacțiile sale vulcanice.

În minutul 44 al întâlnirii, la 0-0, Ciprian Deac a fost faultat la marginea careului de 16 metri de către Chilufya, care a văzut cartonașul galben pentru intervenția sa.

Faultul a fost în afara careului, însă Deac a căzut în interiorul suprafeței de pedeapsă, fapt care l-a provocat pe antrenorul Dan Petrescu să erupă la marginea terenului. Acesta s-a îndreptat spre arbitrul de rezervă și i-a strigat acestuia în română: „Spune-i, bă, că e penalty!”

Arbitrul a dictat doar lovitură liberă, care a fost executată de Ciprian Deac. Fotbalistul „feroviarilor” a trimis peste poartă.

+4 FOTO

FCSB - Liberec » Start HORROR pentru „roș-albaștri”! Accidentare și ROȘU în 10 minute

Penalty evident neacordat pentru FCSB în meciul cu Slovan Liberec! Arbitrul nu a văzut un fault clar

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”