INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ETAPA #4

EUROPA LEAGUE, Guimaraes - Arsenal 1-1 // „Tunarii” continuă forma slabă! Cum arată clasamentul în grupa F

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 noiembrie 2019 17:14

Guimaraes și Arsenal au remizat, scor 1-1, în primul meci al etapei cu numărul 4 din grupele Europa League.

„Tunarii” continuă forma slabă din ultima perioadă și au ajuns la a patra remiză consecutivă în toate competițiile, dacă includem și partida din Cupa Ligii, unde au pierdut la penalty-uri cu Liverpool.

Astăzi, formația lui Unai Emery a cadrat un singur șut pe poarta portughezilor, golul marcat cu capul de Mustafi în minutul 81. Guimaraes a egalat în primul minut de prelungire, printr-o execuție spectaculoasă a lui Bruno Duarte. Formația care a eliminat FCSB din play-off-ul Europa League a mai ratat două ocazii importante în prelungiri.

De ce s-a jucat miercuri

Meciul dintre Guimaraes, formația care a eliminat FCSB, și Arsenal s-a disputat miercuri din motive de securitate. Joi, de la ora 22:00, are loc partida dintre Braga și Beșiktaș. Cum distanța dintre Guimaraes și Braga este de doar 16 km, UEFA a decis ca una dintre partide să fie devansată.

FINAL » Guimaraes - Arsenal 1-1

Echipele de start

Guimaraes: Jesus - Garcia, Venancio, Tapsoba, Rafa - Rodrigues Pepe, Ndubusi Agu, Evangelista - Edwards, Duarte, Davidson
Rezerve: Oliveira Miguel - Al Musrati, Bonatini, Hanin, Andre Pereira, Poha, Rochinha
Antrenor: Ivo Vieira

Arsenal: Martinez - Mustafi, Sokratis, Holding - Maitland-Niles, Ceballos, Willock, Tierney - Pepe, Saka - Martinelli
Rezerve: Leno - Bellerin, Guendouzi, Kolasinac, Lacazette, Nelson, Torreira
Antrenor: Unai Emery

Vezi și:

Nicklas Bendtner, mărturisire cutremurătoare » Povestește că a fost victima unui abuz sexual la 16 ani: „M-am trezit exact atunci”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping