INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  SLAVIA - RANGERS

VIDEO + FOTO „Vulpoiul” Ianis Hagi, pasă de gol în Slavia Praga - Rangers! Cum i-a păcălit pe cehi

Articol de GSP - Publicat joi, 11 martie 2021 20:37 / Actualizat joi, 11 martie 2021 20:57

Ianis Hagi (22 de ani) a pasat decisiv la golul de 1-1 marcat de Rangers, prin Helander, în deplasarea cu Slavia Praga, turul optimii de finală din Europa League.

Nicolae Stanciu și Ianis Hagi au fost protagoniști în prima repriză a disputei dintre Slavia Praga și Rangers. Mijlocașul campioanei Cehiei a deschis scorul în minutul 7 cu un șut splendid, de la marginea careului de 16 metri. Ianis nu s-a lăsat mai prejos și a contribuit decisiv la golul egalizator.

Ianis Hagi, pasă de gol în Slavia Praga - Rangers

În minutul 36, Rangers a beneficiat de o lovitură liberă de la aproximativ 35 de metri, lateral stânga. Mingea a fost deviată de mai mulți fotbaliști și se îndrepta spre un aut de poartă. Ianis a fost vigilent, a urmărit atent faza, a plecat de la limita ofsaidului și a retrimis în fața porții. Fundașul Filip Helander a îndeplinit o formalitate, din 3 metri, în poarta goală.

Vezi VIDEO cu pasa de gol reușită de Ianis Hagi

Conform site-ului oficial al UEFA, este primul assist reușit de Ianis în actuala ediție de Europa League.

+1 FOTO

VIDEO+FOTO. Stanciu, gol superb în Europa League! Ianis Hagi și Hațegan, spectatori de lux