INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  GENT - VIITORUL 6-3

Jess Thorup, antrenorul lui Gent, e nemulțumit și după 6-3: „Sunt puțin dezamăgit. Trebuie să jucăm mai bine”

Articol de - Publicat vineri, 26 iulie 2019 12:41

Jess Thorup, danezul aflat din 2018 la Gent, e nemulțumit după 6-3 cu Viitorul și spune că „defensiv, mai avem de muncit. Am primit prea multe goluri. După pauză, ne-am pierdut prospețimea”.

Chiar și după un meci în care echipa sa a înscris șase goluri, conducând cu 5-1 la pauză, antrenorul poate fi nemulțumit. Nu-i place deloc că, la final, a primit trei goluri cu Viitorul

„Sunt puțin dezamăgit”, a declarat Jess Thorup, din 2018 la Gent. „Prima repriză a fost cea mai bună de când am venit aici, dar nu avem voie să luăm atâtea goluri”.

Danezul în vârstă de 49 de ani spune că flamanzii nu și-au privit adversarii cu superioritate după pauză: „Știam că Viitorul are jucători buni în atac, mai ales dacă le oferi spațiu și timp. Pur și simplu, ne-am pierdut prospețimea. Defensiv, mai avem de muncit”.

Gică Hagi, conferință atipică după ce Viitorul a luat 6 goluri de la Gent: „O minune în retur”

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia