INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FCSB - SPORTING 1-5

Dică mulțumit de jucătorii săi și le transmite fanilor un mesaj + Dezvăluie ce le-a spus fotbaliștilor la pauză

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 august 2017 23:49

Nicolae Dică s-a arătat mulțumit de jocul echipei sale, deși FCSB a pierdut returul play-off-ului Ligii Campionilor cu Sporting Lisabona, scor 1-5.

"Până în minutul 60 am fost egalii celor de la Sporting, chiar am avut momente bune de joc în care am dominat partida. Știam că au jucători de viteză pe benzi. Au făcut 3-1 foarte repede și acolo s-a jucat tot.

Partea bună e că am rămas în grupele Europa League. Mă bucur că băieții au jucat de la egal la egal cu Sporting 60 de minute. S-a văzut că portughezii au fost mai buni decât noi. Eu sunt mulțumit de băieții mei. Atât am putut în această seară. Diferența au făcut-o jucătorii de valoare de la Sporting. Trebuie să trecem peste acest joc pentru că ne așteaptă campionatul", a declarat Dică la TV Sportro.

Dică le-a facut însă o promisiune fanilor: "Când lipsesc jucător ca Bălașa sau Pintilii cred că e foarte important pentru o echipă. Se văd aceste lucruri. Le mulțumim fanilor că ne-au încurajat pe tot parcursul meciului. Le promit că echipa va avea atitudine la fiecare joc și va da totul să câștige".

"La pauză le-am spus câteva lucruri tactice și apoi le-am transmis că se poate câștiga acest meci" Nicolae Dică

"Știam că Budescu nu va duce tot jocul și am zis să-l schimb la pauză pentru că ritmul era foarte tare" Nicolae Dică

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”