INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIVERPOOL

FOTO Ghinion pentru Liverpool! S-a accidentat încă un titular » Apărarea lui Klopp, în piuneze

Fabinho (27 de ani, mijlocaș central) s-a accidentat în prima repriză a partidei Liverpool - Midtjylland. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 27 octombrie 2020 22:55 / Actualizat miercuri, 28 octombrie 2020 00:30

Fabinho (27 de ani, mijlocaș central) s-a accidentat în prima repriză a partidei Liverpool - Midtjylland, 2-0, meci din grupele Ligii Campionilor.

Urmărește AICI partidele din Champions League în format liveTEXT

Brazilianul a acuzat dureri musculare și a părăsit terenul în minutul 30. În locul lui, Jurgen Klopp l-a introdus pe Rhys Williams, un puști de 19 ani.

Astfel, veștile proaste continuă pentru „cormorani”. Fabinho a fost folosit stoper în această seară tocmai din cauza faptului că fundașii centrali Matip și Van Dijk sunt și ei indisponibili din cauza problemelor fizice.

Ultimul ar putea lipsi în jur de 6 luni, după ce a suferit în partida cu Everton (2-2) o ruptură a ligamentului încrușiat.

Imagini cu accidentarea lui Fabinho în meciul Liverpool - Midtjylland

+3 FOTO

Ai grijă să porți corect masca de protecție! Ce nu trebuie să faci atunci când o utilizezi

Citește mai multe știri din Liga Campionilor:

Duelul Cristiano Ronaldo - Leo Messi, interzis! CR7, pozitiv și la ultimul test COVID-19

Starul lui Bayern Munchen, trădat de echipament :D Tricoul s-a rupt imediat după gol, iar imaginea a devenit virală