INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LINCOLN - CFR CLUJ

FOTO Cadou incredibil primit de CFR Cluj în Gibraltar » Debeljuh profită de o gafă uriașă

Lincoln Red Imps - CFR Cluj. Campioana României a preluat conducerea în Gibraltar după o gafă incredibilă a gazdelor. +10   FOTO

Articol de GSP - Publicat marti, 20 iulie 2021 20:23 / Actualizat marti, 20 iulie 2021 21:23

Lincoln Red Imps - CFR Cluj 1-2. Campioana României a preluat conducerea în Gibraltar după o gafă incredibilă a gazdelor.

Imediat după pauză (52), Debeljuh a restabilit egalitatea - reluare cu capul, din 7 metri. Clujenii veneau după o primă repriză execrabilă - detalii, AICI.

Apoi, atacantul croat a adus-o pe trupa lui Șumudică în avantaj la capătul unei gafe semnate de Bernardo Lopes

Portughezul a vrut să paseze „acasă” de la 30 de metri, dar l-a lăsat singur cu portarul pe atacantul croat. Debeljuh și-a păstrat calmul și a realizat „dubla”.

Lincoln Red Imps - CFR Cluj. Cadoul primit de Șumudică în Gibraltar:

+6 FOTO

Rezultat final: Lincoln Red Imps - CFR Cluj 1-2.

*Statisticile meciului, via sofascore.ro

CFR Cluj și-a aflat posibilele adversare din turul 3 preliminar al Ligii Campionilor

Dacă trece de turul 2, CFR Cluj o va înfrunta mai departe pe Slovan Bratislava sau Young Boys. Campioana României a evitat astfel echipe mai puternice, precum Dinamo Zagreb și Olympiacos.

• Meciurile din turul 3 preliminar vor avea loc pe 3/4 august, respectiv 10 august. În cazul egalității la finalul celor două meciuri, se va trece la prelungiri și, dacă va fi necesar, la loviturile de departajare.

CFR Cluj, la un pas de grupele Conference League

Dacă CFR Cluj va ajunge în turul 3 și va pierde în fața viitoarei adversare, atunci va intra în play-off-ul pentru Europa League. Dacă pierde și acolo, merge în grupele Conference League.

În schimb, dacă CFR va trece de tururile 2 și 3 ale Ligii, va avea asigurată calificarea în grupele Europa League.

Așadar, prin calificarea în turul 3 preliminar al Ligii, vișiniii își asigură prezența în grupele unei competiții europene.

Lincoln - CFR Cluj, la TV: Look Sport+ și Digi Sport 1 au cumpărat meciul în ultima clipă

Drepturile de transmitere pentru Lincoln - CFR Cluj au fost în aer până în ziua meciului. Televiziunile din România s-au lovit de o problemă aparte. Cu o zi înaintea partidei, nimeni din Gibraltar nu asigura producția partidei!

Look Sport+ și Digi Sport 1 au anunțat în ziua meciului, ora 18:00, că transmit partida tur din Gibralar.