INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EAU

Florin Tănase a înscris în meciul contra echipei lui Olăroiu. Cum s-a încheiat duelul din sferturile Cupei

Florin Tănase, în stânga, a înscris în Al Sharjah - Al-Jazira // sursă foto: Twitter @ Al-Jazira

Articol de - Publicat marti, 07 martie 2023 21:56 / Actualizat marti, 07 martie 2023 21:58

Florin Tănase (28 de ani) a înscris în meciul contra echipei antrenate de Cosmin Olăroiu (53), Al Sharjah, dar Al-Jazira s-a văzut învinsă, scor 1-2, și eliminată din Cupa Președintelui în faza sferturilor de finală.

Trei români au fost în acțiune astăzi în Cupa Președintelui din Emiratele Arabe Unite.

Mai întâi, echipa lui Daniel Isăilă (50 de ani), Bani Yas, a fost învinsă pe teren propriu de Al Wasl, 0-2, și implicit eliminată din competiție.

Pe cine a angajat FC Argeș după despărțirea de Croitoru: „Am luat deja o primă decizie. Voi fi mai dur!”
FC ARGEȘ

Florin Tănase a înscris în meciul contra echipei lui Cosmin Olăroiu

A urmat un duel între români, Al Sharjah contra Al-Jazira. Echipa gazdă, antrenată de Cosmin Olăroiu, s-a impus. Dar pentru oaspeți a înscris Florin Tănase, titular, schimbat în minutul 71 cu Mamadou Coulibaly.

Tănase a punctat în minutul 59. Mabkhout a centrat din banda dreaptă, Tănase a reluat cu capul din careu, din alergare, la colțul lung. Video cu golul românului:

Reușita lui Tănase nu a fost suficientă pentru Al-Jazira. Al Sharjah a înscris prin Luanzinho ('45+4) și Caio ('90+2) și s-a calificat astfel în semifinalele competiției.

Florin Tănase a înscris 6 goluri în 19 meciuri la Al-Jazira, formație care l-a cumpărat de la FCSB în august 2022 cu 3 milioane de euro.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Barcelona TREMURĂ! Parchetul a denunțat-o pentru plățile către șeful arbitrilor: „Corupție în formă continuată”

Real Madrid a încercat o superlovitură chiar la Londra, înainte de Chelsea - Dortmund!