INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Alex Cicâldău, remarcat la Al-Ittihad Kalba » Gol și assist, dar eșec în prelungiri cu Al Ain!

Alex Cicâldău // Foto: Facebook Al Ittihad Kalba

Articol de - Publicat vineri, 17 februarie 2023 18:15 / Actualizat vineri, 17 februarie 2023 21:01

Alex Cicâldău, mijlocașul român de 25 de ani, a pasat decisiv la primul gol, egalizator al gazdelor, imediat după pauză, și a transformat un penalty în prelungiri. N-a fost de ajuns ca să evite înfrângerea cu Al Ain (2-3).

Alex Cicâldău a avut o zi fastă astăzi în Emiratele Arabe Unite, numai că prestația sa foarte bună n-a ajutat-o pe Al Ittihad Kalba să ia vreun punct în etapa cu numărul 17 din campionat. Al Ain a deschis scorul în minutul 21, prin Canedo, iar gazdele au egalat în 47, după ce Alex Cicâldău i-a oferit un assist lui Habib Al Fardan în urma unui corner.

Cristiano Ronaldo n-a mai marcat, dar tot a ieșit în evidență la Al-Nassr: două pase de gol cu Al Taawon
ARABIA SAUDITĂ

„Cic” a mai ieșit o dată în evidență și a restabilit echilibrul pe tabelă pentru a doua oară, după ce Soufiane Rahimi marcase de 1-2. Fostul mijlocaș oltean a înscris din penalty în minutul 90+2, dar finalul a fost dramatic. Meciul s-a prelungit cu 11 minute, iar oaspeții au mai punctat o dată în minutul 90+7, prin Kodjo Laba!

Cosmin Olăroiu, învins de Khorfakkan!

Nici celălalt român implicat în această seară n-a avut motive de bucurie la finalul partidei cu Khorfakkan, echipă aflată pe locul 10 din 14 în Emirate. Gazdele au câștigat tot pe final, Boa Morte înscriind în minutul 89, iar Al Sharjah a coborât pe locul al treilea, cu 34 de puncte, după Shahab Al Ahli și Al Ain.

Răzvan Lucescu, omagiat de greci în ziua în care împlinește 54 de ani: „Continuă să scrie istorie! Cel mai mare din toate timpurile la PAOK”

Maxim e „vultur”: a semnat astăzi pe 4 luni cu echipa uriașă din Turcia! Ce salariu va primi