INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

Cosmin Contra a fost desemnat "Lordul meciului" cu Mallorca

Articol de GSP - Publicat luni, 15 decembrie 2008 00:00

Fundaşul Cosmin Contra a fost desemnat "Lordul meciului" de cotidianul As, după partida Getafe - Mallorca, scor 4-1, din etapa a XV-a a campionatului Spaniei.

"Românul trăieşte o a doua tinereţe, a fost foarte bun pe partea dreaptă şi extrem de sigur la penalty", a scris As.

Fundaşul Cosmin Contra a marcat un gol din penalty în meciul pe care formaţia sa Getafe l-a cîştigat, duminică seară, cu scorul de 4-1, în faţa echipei Mallorca, în etapa a XV-a a campionatului Spaniei. Contra a fost titular, a marcat în minutul 13 şi a fost înlocuit în minutul 77. Pentru Getafe au mai marcat Uche '30, Manu del Moral '71 şi Gavilan '85. Golul formaţiei Mallorca a fost înscris de Aduriz '32.

Sursa: Mediafax