INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GENOA - UDINESE

Genoa - Udinese 1-3 // VIDEO Ionuț Radu, învins de 3 ori, iar criza genovezilor se adâncește

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 noiembrie 2019 17:58

Genoa rămâne în criză și după etapa a 11-a din Serie A. Cu Ionuț Radu integralist, genovezii au pierdut pe teren propriu cu Udinese, 1-3.

Gazdele au început excelent meciul și au deschis scorul după doar 22 de minute, prin „veteranul” Goran Pandev.

Problemele au început însă pentru Genoa în minutul 32. Rodrigo De Paul a egalat printr-un șut senzațional de la 20 de metri, care s-a dus direct în vinclu  (VIDEO, AICI).

Udinese a dat lovitura în ultimele minute ale partidei, marcând de două ori. Mai întâi, Sema a înscris în minutul 87, plasând excelent, cu stângul, un șut din interiorul careului. Ulterior, Lasagna a scăpat singur și l-a învins la rândul său pe Ionuț Radu, în cel de-al cincilea minut al prelungirilor.

Românul nu poartă vină la niciun gol al lui Udinese, însă mai bifează un meci în care primește peste 3 goluri în Serie A. Genoa are 26 de goluri primite în actuala stagiune, având cea mai modestă defensivă din campionat.

FINAL » Genoa - Udinese 1-3

• Au marcat: Pandev 22 / De Paul 32, Sema 87, K. Lasagna '90+5

Echipele de start:

Genoa: Radu - Ghiglione, Romero, Zapata, Ankersen - Schone, Agudelo Ardila - Pandev, Saponara, Kouame - Pinamonti

Udinese: Musso - Opoku, Troost-Ekong, Nuytinck - De Maio, Mandragora, Walace, De Paul, Sema - Okaka, Nestorovski

Vezi și:

Cristiano Ronaldo, fără modestie! Nu crede că are vreun punct slab și explică filozofia lui de viață: „Fotbalul înseamnă multe lucruri neștiute”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!