STRANIERI  ·  TURCIA

GOZTEPE - GAZIANTEP 1-1 // Marius Șumudică, remiză dramatică în prelungiri! Le-a dat baclava fanilor adverși și i-a lăudat: „Cu așa suporteri, echipa ar trebui să joace în Europa”

Captură beINSPORTS Turcia

Articol de — Sambata, 22 Februarie, 18:27

Marius Șumudică a scos un punct cu Gaziantep în deplasarea de la Göztepe (1-1).

Cu Alin Toșca integralist și Alexandru Maxim folosit până în mintutul 85, oaspeții au luat gol din fază fixă, pe gafa portarului Güvenç.

Dar s-au revanșat în prelungiri la fel, după o lovitură liberă și reluarea lui Diarra.

„Azi am pierdut 2 puncte. Am jucat mai bine, am avut zece ocazii de a marca, am avut mai multe șanse.

Felicitări fanilor, au fost foarte civilizați. Cu așa suporteri, cu așa un președinte trebuie să joace în Europa (n.r. cei de la Goztepe)”, a spus antrenorul român, care înaintea jocului a împărțit baclavale fanilor.

Cât de departe ieşim din casă, ca să nu primim amendă? Poliţia răspunde la 10 întrebări