INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Încă o victorie pentru Al-Wahda în Emirate! Echipa lui Reghe reintră în lupta pentru titlu după succesul de azi

Articol de GSP - Publicat vineri, 16 martie 2018 20:35

Al-Wahda, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, a rupt seria rezultatelor negative din ultimele meciuri și s-a impus în meciul de azi cu Emirates Club, 2-1.

Echipa românului a controlat partida, mai ales că a jucat cu un om în plus încă din minutul 17, după ce Moustafa a văzut roșu direct.

Sebastian Tagliabue a deschis scorul pentru Al-Wahda în minutul 23, tot el reușind să majoreze avantajul echipei sale în minutul 64. Argentinianul e unul dintre cei mai buni jucători al lui Al-Wahda, reușind 16 goluri în 18 meciuri în acest campionat.

Formația lui Reghe a avut mici emoții pe final, după ce Saez a redus din diferență în minutul 90+2. Scorul a rămas însă neschimbat până la final, iar Al-Wahda obține prima victorie după două etape de secetă.

Al-Wahda e pe locul 2, cu 40 de puncte, la o lungimde de liderul Al-Ain, care are însă un meci mai puțin.