INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHIEVO - BARI 3-0

La Chievo se poartă "hipster" » Stoian a reuşit o dublă în amicalul cu Bari

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 iulie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 27 iulie 2013 20:24

Adrian Stoian pare gata de un nou sezon alături de Chievo, după ce a bifat o dublă în ultimul amical, 3-0 cu Bari.

Mijlocaşul de 22 de ani a uimit la naţională cu stilul său vestimentar, însă e determinat să atragă atenţia şi pe terenul de joc. Acesta a reuşit să înscrie de două ori în amicalul cu Bari, echipă la care ca titular a început şi portarul român Alexandru Pena. Stoian, care a jucat pînă în minutul 51, a marcat în minutele 23 şi 47. La Chievo a mai evoluat şi Paul Papp, care a bifat şi el 39 de minute pe teren.

Echipele de start:
Chievo: Silvestri, Cesar, Dainelli, Dramè, Sardo, Acosty, Hetemaj, Radovanovic, Rigoni, Stoian, Pellissier
Bari: Pena, Sabelli, Ceppitelli, Borghese, Defendi, De Falco, Sciaudone, Romizi, Galano, Fedato, Marotta