INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LUDOGOREȚ

Ludogoreț - Septemvri Sofia 6-0 // Vești bune pentru Cosmin Contra: Dragoș Grigore, gol și assist + Keșeru a înscris din nou

Claudiu Keșeru a înscris din nou pentru Ludogoreț

Articol de - Publicat sambata, 16 martie 2019 17:53

Dragoș Grigore, aflat la al patrulea meci ca integralist pentru Ludogoreț, a pasat la deschiderea scorului în meciul cu Septemvri Sofia, 6-0, și  a transformat un penalty, în lipsa lui Moți. Deși n-a fost titular, Claudiu Keșeru a închis tabela.

Mai vin și vești bune pentru selecționerul Contra. S-a rupt Chiricheș, însă Dragoș Grigore este în formă pentru preliminariile CE 2020.

La al patrulea meci la rând ca integralist la Ludogoreț, după ce s-a refăcut, fundașul român a centrat la deschiderea scorului reușită de Świerczok, în jocul cu Sevtembri (6-0). Apoi, tot el a transformat penalty-ul de 3-0, în lipsa specialistului Moți, suspendat.

Popa, integralist

Claudiu Keșerü nu a evoluat titular, dar l-a înlocuit în minutul 27 pe atacantul polonez ce marcase primele două goluri și s-a accidentat.

"Tricolorul" a închis tabela în minutul 64, reluând simplu în plasă, și a ajuns la doar o reușită de suta de goluri pentru campioana din Razgrad.

Adi Popa a bifat toate minutele la gazde, care păstrează 5 puncte peste ȚSKA, cu 4 etape rămase din sezonul regulat.

13 lunitrecuseră de la ultimul gol al lui Dragoș Grigore, marcat la Al Sailiya, pentru care a dat în total 5 în Qatar

Vezi și: Alexandru Mitriță a „vrăjit” pe toată lumea de la New York City: „E uimitor ce face puștiul cu mingea, suporterii o să-l iubească”