INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AL RAED

VIDEO Marius Șumudică a făcut show în Arabia Saudită după ultima victorie » Dans pe ritmuri orientale cu suporterii

Marius Șumudică/ captură Twitter Al Raed

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 octombrie 2022 10:03 / Actualizat duminica, 02 octombrie 2022 13:27

Marius Șumudică (51 de ani), antrenorul lui Al Raed, a făcut spectacol în Arabia Saudită, după victoria cu Adalh, scor 2-1, într-un meci din etapa #5.

Antrenorul român a dansat pe ritmuri orientale în fața suporterilor echipei sale, care s-au distrat copios în tribună. După câteva momente de dans, Șumudică a plecat la vestiare mulțumind fanilor.

Șumudică, a doua victorie consecutivă în Arabia Saudită

Al Raed, cu Silviu Lung Jr. integralist și Alexandru Mitriță tirular, a câștigat cu Adalh, 2-1. Echipa lui Șumudică a fost condusă la pauză, după golul lui Lautaro Placios din minutul 35.

Ce au făcut stranierii în week-end » Răzvan Lucescu, eșec în derby-ul din Grecia! Rezultatele complete
LIVEBLOG

Al Raed a revenit însă după pauză. Mai întâi, El Berkaoui a egalat în minutul 63. Apoi, celălalt atacant, Tavares, a înscris golul decisiv în minutul 71.

Într-un sistem 3-4-1-2, Alexandru Mitriță a jucat în spatele celor două „vârfuri”, dar nu a reușit să iasă decisiv în evidență. Internaționalul român a părăsit terenul în minutul 90+1.

Echipa românilor din Arabia Saudită a ajuns la două victorii consecutive, iar după 5 etape se clasează pe locul 6. Al Raed are 9 puncte, după 3 victorii și două înfrângeri.

Robert Lewandowski, salvatorul Barcelonei cu un gol superb » Catalanii au urcat pe primul loc după victoria cu Mallorca

Fost jucător în Liga 1, pe teren la tragedia din Indonezia: „Fanii au vrut să vină după noi la vestiare. Din ce știu, sunt 200 de morți”