INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Ovidiu Hoban, campion în Israel pentru a doua oară consecutiv!

Articol de - Publicat sambata, 29 aprilie 2017 23:06

Hapoel Beer Sheva, echipa la care joacă și românul Ovidiu Hoban, a câștigat titlul în Israel pentru a doua oară consecutiv, după ce a învins astăzi în meciul din deplasare cu Maccabi Tel Aviv, scor 2-1.

Echipa mijlocașului român a început mai slab și s-a văzut condusă din minutul 23 după golul lui Kjartansson. Beer Sheva a revenit după pauză și a egalat în minutul 57 prin Melikson. Golul victoriei a fost înscris de Ogu, cu un minut înainte de finalul partidei.

Hoban a fost titular, începând meciul ca fundaș și urcând apoi în linia mediană.

Hapoel Beer Sheva și-a asigurat matematic titlul de campioană, având în acest moment 80 de puncte, cu 11 mai mult decât urmăritoarea Maccabi Tel Aviv

Hoban, unul dintre cei mai iubiți stranieri din lotul lui Beer Sheva, a avut și anul acesta un rol foarte important în succesul echipei, prin evoluțiile sale constant bune.

21 de meciuria bifat Ovidiu Hoban în prima ligă din Israel în acest sezon pentru Beer Sheva

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”