INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAOK - AJAX

PAOK - AJAX 2-2 // VIDEO Ce șansă! La primele minute în Liga Campionilor, Răzvan Marin a fost aproape de un gol fantastic pentru Ajax + rezultatele serii în UCL

Răzvan Marin, jucătorul lui Ajax

Articol de GSP - Publicat marti, 06 august 2019 22:00

Răzvan Marin (23 de ani) a debutat în preliminariile Ligii Campionilor, alături de noua sa echipă. Ajax a remizat în deplasare cu PAOK, în turul III preliminar, scor 2-2.

• Returul se va disputa marți, 13 august, de la ora 21:30, pe Johan Cruyff Arena (Amsterdam).
  • Învingătoarea dublei manșe va juca în ultimul tur preliminar contra câștigătoarei întâlnirii dintre APOEL și Qarabag.

Ziyech a deschis scorul încă din minutul 10, dar Akpom a restabilit egalitatea în minutul 32. După alte șapte minute, grecii au preluat conducerea. Matos și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și a stabilit scorul primei reprize, 2-1 pentru PAOK.

În partea secundă a jocului, Huntelaar a punctat pentru Ajax și a închis jocul la scorul de 2-2.

Ținut pe bancă până în minutul 82, mijlocașul român a fost la un pas de a aduce victoria olandezilor pe finalul partidei din Grecia. Răzvan Marin a executat o lovitură liberă de la 25 de metri, dar portarul Paschalakis a fost atent și a respins în corner.

PAOK - Ajax 2-2 (Akpom 32, Matos 39 / Ziyech 10, Huntelaar 57)

Vezi AICI VIDEO

Echipele DE START

PAOK: Paschalakis - Leo Matos, Crespo, Varela, Giannoulis - Leo Jaba, Esiti, El Kaddouri, Biseswar - Pelkas, Akpom
Rezerve: Zivkovic, Ingason, Swiderski, Limnios, Misic, Gomes, Stoch
Antrenor: Abel Ferreira

Ajax: Onana - Veltman, Schuurs, Martinez, Tagliafico - Mazraoui, Van De Beek, Blind - Ziyech, Dolberg, Tadic
Rezerve: Bruno Varela, Neres, Huntelaar, Promes, Magallan, Marin, Dest
Antrenor: Erik Ten Hag

Arbitru: Slavko Vinčić (Slovenia)
Stadion: Toumba (Thessaloniki, Grecia)

Răzvan Marin a cucerit deja un trofeu cu Ajax, Supercupa Olandei, în fața celor de la PSV (scor 2-0), chiar la debutul său în tricoul noii echipe.

În primul meci din campionat, 2-2 cu Vitesse, Răzvan Marin a fost titular, dar antrenorul Erik Ten Hag (49 de ani) l-a înlocuit cu Noussair Mazraoui (21 de ani), în minutul 69.

Celelalte meciuri ale zilei:

• APOEL Nicosia - Qarabag 1-2 (Merkis 90+5 / Emreli 54, Gueye 69)
  • Dinamo Zagreb - Ferencvaros 1-1 (Olmo 7 / Siger 60)
  • Club Brugge - Dinamo Kiev 1-0 (Vanaken 37-pen.)
  • Steaua Roșie - FC Copenhaga 1-1 (Pavkov 44 / Wind 83-pen.)

VEZI ȘI:

Răzvan Lucescu debutează pe banca lui Al Hilal » Meci tare în optimile de finală ale Ligii Campionilor Asiei

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!