INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

PAOK SALONIC - AEK ATENA 2-0 // FOTO Victorie mare pentru Răzvan Lucescu în derby-ul cu AEK Atena! PAOK a urcat pe primul loc

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 septembrie 2018 20:21

PAOK Salonic, formația lui Răzvan Lucescu, a câștigat fără mari emoții derby-ul Greciei cu AEK Atena, scor 2-0, după "dubla" sârbului Aleksandar Prijovic, omul care i-a lipsit atât de mult lui PAOK în meciul cu Chelsea de joi din Europa League, 0-1, când a bifat doar 22 de minute.

Sârbul din atacul lui PAOK și-a început recitalul în minutul 29, când a înscris din pasa lui Mauricio.

Tot Prijovic a marcat și golul care a tranșat definitiv soarta meciului de pe "Toumba". Acesta a majorat avantajul în minutul 59, finalizând pasa primită de la Matos.

*Dubla" lui Prijovic a declanșat infernul // FOTO: Twitter PAOK Salonic

Alin Toșca, fundașul român adus în această vară la echipa elenă, nu a fost inclus în lot.

Grație victoriei, PAOK a urcat pe primul loc, echipa românului având 10 puncte. PAOK are 4 victorii în 4 meciuri, dar se confruntă cu depunctarea de două puncte primită în urma scandalurilor din finalul sezonului trecut.

PAOK Salonic - AEK Atena 2-0
A marcat: Prijovic '29, '59

Echipele de start:

PAOK: Paschalakis - Matos, Varela, Crespo, Vierinha - Canas, Mauricio - Limnios, Pelkas, Bisewar - Prijovic