Alte știri din fotbal
În sfârșit! » Hagi devine selecționerul României și poate alinia „11”-le la care doar a visat!
0
CFR Cluj, DEZASTRU financiar: datorii de peste 25 de milioane de euro, doar 10.000 de euro profit pe transferuri!
1
Salariul pe care îl va avea Gică Hagi la echipa națională » Toate cifrele contractului: bonusuri imense pentru „Rege”
11
MM Stoica are un favorit pentru banca României » NU este Gică Hagi! Contrazis imediat în direct: „Nu există altul mai bun”
2
Știri din fotbal internațional
La loc comanda! Starul de 150.000.000€ revine după trei luni
0
Fiasco la vânzarea biletelor pentru Cupa Mondială » Gafa făcută de FIFA „i-a blocat” pe fani
0
Reacția căpitanului după catastrofa italienilor de la Zenica: „Viața îi răsplătește pe cei care dau totul!”
0
Scene curioase în conferință: s-a infiltrat și l-a avertizat pe selecționerul Argentinei: „Vreau să fii pregătit!”
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Ambuscadele care i-au lăsat fără cuvinte pe instructorii aliați: cum au ...
Adevărul
CS Dinamo, buget mai mic decât CSA Steaua! Ce sumă COLOSALĂ a încasat ...
GSP SPECIAL
Țara din lume care are suficient plutoniu pentru 5.500 de arme atomice și ...
Libertatea
Daaaa! Iubit de stelisti cum iubesc eu mersul pe sarma. Am specificat deja ca nu este vorba de TOTI stelisti, ci de majoritatea lor. Tu probabil ca nu faci parte din acea majoritate ci ai o viziune mai larga si mai deschisa. Cand era sa vina? Cand Iordanescu a avut doua mandate. Piturca vreo trei. Cu lucruri lor si bune si rele. Singurul moment a fost cand a fost ales Razvan. Si ce era atunci sa faca? Sa-i i-a locul lui fi-su? A ales ce asi fi ales si eu si tu daca erai in locul lui. Am trecut pe langa o posibilitate la fel cum Romania a trecut pe langa posibiitatea de a alege de a fi Monarhie si a ales sa fie Republica. Era o varianta pe care puteam s-o verificam daca este mai buna sau mai rea. Dar asta este alta poveste.
Evident ca asa alege banii, dar mi-ar fi jena sa tot pozez in Icoana vie a fotbalului romanesc...Nici rezultatele nu il ajuta. Covaci, Jenei, Iordanescu sunt la ani lumina inaintea lui.
Banii sunt si ei un factor pe care l-a luat in considerare, sunt convins. Si chiar daca banii ar fi totul, e dovada de ipocrizie sa acuzi un om ca accepta un job de 3 milioane pe an in loc de unul de 300 ds mii. Ca sa nu mai zic de conditiile de munca. E ca si cum tu ai lucra sofer pe un logan si ai castiga 300 de euro pe luna la tine in oras. Ar veni cineva si ti-ar oferi sa conduci un mercedes pentru 3000 pe luna, dar in alt judet. Gandeste-te ce ai alege tu inInte sa il acuzi pe Lucescu ca e mercenar.
bumbescu cu siguranta nu, poate andone sau rednic...sau nu te gandesti la fotbal ci la ruperea picioarelor ? :)))
Daca nu banii sunt motivatia, atunci ce o tot dai cu aia 3 mil. de la turci ? Nu vezi ajungi sa te contrazici trei randuri mai jos ? Asa ii luati apararea si cand a dat tramvaiul ala peste el, evident din vina lui.
Nu avea FRF de unde sa ii dea 3 milioane... Plus ca nu avem nici o sansa de calificare si nu e sigur ca Lewandowski ne dadea mai putine boabe daca era Lucescu pe banca... Apropo de Lewandowski care ne-a dat cinci goluri - daca era Bumbescu prin preajma nu s-ar fi intamplat ;)
aici e mocirla...presedintele frf numit de basescu , cooperative si impresari, milionar in euro care face presiune sa-i selecteze ***...presa ***...plus nonvalori de jucatori...ce sa caute un gentleman in mocirla ?!...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Vorbesti sa sune pentru ca gandesti scurt. Lucescu are bani atat de multi ca la varsta lui nu o sa apuce sa-i cheltuiasca. Nu banii sunt motivatia lui. Dar gandeste putin. Tu in locul lui te-ai intoarce la mizeria din fotbalul romanesc? Cand te obisnuiesti cu munca in strainatate, unde totul e mult mai corect si unde respectul tine de performante, nu de apartenente politice, unde nu esti injurat doar pentru ca nu esti fcsb-ist (vezi cazul Hagi), nu-ti mai vine sa te intorci. In plus, acolo are sanse de reusita. La noi cu cine sa faca treaba? Cu Burleanu? Cu Alibec? Cu Tatarusanu sau Filip? Si oricati bani ai avea, ai alege sa fii injurat pe 300 de mii, sau sa fii apreciat pe 3 milioane pe an? Daca tu in Romania ai castiga 1000 de euro pe luna si ai avea sansa aceluiasi job in strainatate pe 10 mii pe luna, ce ai alege? Patriotismul? Nu il mai acuzati pe Lucescu pentru ca isi vede propriul interes. Romania l-a dat afara dupa o victorie, asa ca are tot dreptul sa nu accepte riscul de a fi umilit inca o data. Oamenii corecti si valorosi din fotbalul romanesc sunt injurati (vezi Hagi din nou, sau chiar Lucescu), iar puscariasii sunt eroi (vezi Becali, Meme, etc).
Ba da, si Olaroiu la fel. Doar ca pe el nu-l considera nimeni simbolul fotbalului romanesc in strainatate, nu i se fac statui si nu i se canta osanale, asa cum s-a facut in decursul timpului pentru Lucescu. Voi va inchinati la statuia lui Il Luce, iar Il Luce la Euro - Dolar.
A fost solicitat de N-ori, si mereu o baga pe aia ca e prea batran, sau ca e sub contract. Lasa chestia cu ipocrizia ca nu tine. A fost dorit la nationala inclusiv de stelisti...dar deh...Il Luce e prea scump sau prea ocupat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.