INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VILLA - TOTTENHAM 0-4

Prestația lui Drăgușin din meciul cu Aston Villa, sub lupa unui internațional englez: „Să vă spun ceva!”

Radu Drăgușin (23 de ani) a fost introdus în minutul 49 al meciului câștigat de Tottenham pe terenul lui Aston Villa, scor 4-0. +16   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 10 martie 2024 17:34 / Actualizat duminica, 10 martie 2024 17:39

Radu Drăgușin (23 de ani) a fost introdus în minutul 49 al meciului câștigat de Tottenham pe terenul lui Aston Villa, scor 4-0. Prestația fundașului central a fost lăudată de cea mai mare comunitate a suporterilor clubului londonez, dar și de Conor Coady (31 de ani), fotbalist cu 10 apariții în prima reprezentativă a Angliei.

Ange Postecoglou a apelat la Radu Drăgușin imediat după startul reprizei secunde, când olandezul Van De Ven a acuzat probleme musculare. Apărătorul „tricolor” a avut o prestație solidă, fără greșeli majore, și a văzut un cartonaș galben în minutul 61, pentru întârzierea unei repuneri.

Liverpool - Manchester City, remiză spectaculoasă pe Anfield » Egalul dinamitează lupta pentru titlu în Premier League! Clasamentul ACUM
Liverpool - Manchester City 1-1

Radu Drăgușin, lăudat de suporterii lui Tottenham

The Spurs Express, cea mai mare comunitate a fanilor lui Tottenham, cu peste 210.000 de urmăritori pe Twitter, i-a dedicat o postare lui Radu Drăgușin.

„Victoria uriașă obținută astăzi pe terenul lui Villa ne arată cât de important este să ai o a treia opțiune de fundaș central în lot. Radu Drăgușin a avut o misiune aproape imposibilă de îndeplinit, înlocuirea lui Micky Van de Ven, dar a făcut o treabă mai mult decât lăudabilă”, au scris cei de la The Spurs Express.