INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STANDARD LIEGE - GENK 1-3

STANDARD LIEGE - GENK 1-3 // VIDEO Răzvan Marin marchează după o acțiune superbă, dar Standard e afară din lupta pentru titlu în Belgia

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 aprilie 2019 23:24

Răzvan Marin a marcat golul lui Standard Liege din eșecul, scor 1-3, în fața liderului Genk.

Bryan Heynen a deschis scorul în minutul 41, cu o deviere subtilă din careul de 6 metri. Mbwana Samata a dublat diferența imediat după pauză. A primit o pasă filtrantă de la Malinovky, apoi a șutat din unghi pe sub portarul lui Standard. Trossard a marcat golul de 3-0 la finalul unei acțiuni școală. Pasă între linii, recentrare în fața porții și reluare banală, fără speranțe pentru Ochoa.

Răzvan Marin a marcat golul gazdelor în minutul 82. Mijlocașul naționalei României a luat a pătruns impetuos de la jumătatea terenului, iar după un un-doi spectaculos cu Merveille Bope Bokadi a șutat puternic la colțul scurt.

Standard Liege mai are doar șanse matematice la titlu. Formația lui Răzvan Marin are 33 de puncte și un meci restant cu Anderlecht, pe care cel mai probabil îl va câștiga la „masa verde”. Liderul Genk acumulează 44 de puncte.