INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  VERONA - LAZIO 0-1

FOTO Ștefan Radu, assist perfect în prelungirile din Verona - Lazio, 0-1: „A pictat cu stângul!”

Ștefan Radu (34 de ani) a centrat perfect la reușita victoriasă a lui Milinkovici-Savici din minutul 90+2 al meciului Verona - Lazio, scor 0-1. +7   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 11 aprilie 2021 18:52 / Actualizat duminica, 11 aprilie 2021 18:59

Lazio luptă pentru a prinde locul 4 în Serie A, unul care ar asigura participarea în ediția următoare de Champions League, și a obținut un succes capital astăzi, în deplasarea de la Verona, 1-0 cu Hellas Verona.

Ștefan Radu, decisiv în Verona - Lazio

Din nou titular în echipa lui Simone Inzaghi, Ștefan Radu a avut altă prestație remarcabilă. Fundașul român de 34 de ani a contribuit decisiv la unicul gol pe "Bentegodi", centrând perfect pentru lovitura de cap a lui Milinkovici-Savici, în al doilea minut al prelungirilor. A fost al doilea assist al lui "Il Boss" în acest sezon, după cel contra Atalantei, și al 21-lea în total în 403 partide în tricoul biancocesl.

+3 FOTO

Ștefan Radu, lăudat în Italia: „A pictat centrarea cu stângul"

Radu a primit nota 6,5 din partea agenției Lalaziosiamonoi.it, care i-a lăudat evoluția ca integralist:  „Încă un meci atent în faza defensivă, la care a adăugat mingea trimisă în cross la golul câștigător. A pictat cu stângul centrarea pentru capul sârbului Milinkovici, care a favorizat fiesta la Verona. Încă o dată un senator decisiv". După 30 de etape, Lazio se află pe locul 5 în Serie A, la patru puncte de Napoli, dar cu o restanță de jucat, cu Torino.

Clasament Serie A:

VIDEO Notele primite în Italia de Răzvan Marin, integralist în Inter - Cagliari: „Prea puțin incisiv, fără sclipire”

Invincibilul Xavi » Pregătit pentru a antrena Barcelona? A încheiat neînvins campionatul cu Al-Sadd