INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Chiricheş titular şi fără greşeală în victoria lui Tottenham cu Stoke, scor 3-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 decembrie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 29 decembrie 2013 20:09

Cu Vlad Chiricheş titular, Tottenham a învins-o lejer pe teren propriu pe Stoke, scor 3-0.

Spurs a deschis scorul în minutul 37 graţie reuşitei din penalty a lui Soldado. Dembele a majorat diferenţa cu un gol superb în minutul 65.

Lenon a înschis tabela în minutul 69. În urma acestui succes Tottenham a urcat pe locul 7, cu 34 de puncte, fiind la egalitate cu Manchester United.