INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BOLOGNA - FIORENTINA 1-1

VIDEO Fiorentina lui Tătărușanu a pierdut contactul cu liderul din Serie A după 1-1 cu Bologna » Gol imparabil primit de român

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 februarie 2016 21:41

Fiorentina a făcut un nou pas greșit în meciul de la Bologna, scor 1-1, după ce în ultimele trei partide, inclusiv cea de azi, a înregistrat o victorie și două egaluri.

Formația viola a deschis scorul în minutul 59 prin Bernardeschi, iar patru minute mai tîrziu Giaccherini a egalat după o reușită fără speranță pentru Ciprian Tătărușanu. Portarul român a fost integralist și s-a făcut remarcat în cîteva rînduri.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Fiorentina a pierdut astfel contactul cu primele două echipe din Serie A, Napoli și Juventus, care au 53, respectiv 51 de puncte. Trupa lui Fiorentina ocupă locul 3, cu 46 de puncte. Bologna este pe 10, cu 30 de puncte.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”