INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Florin Andone a marcat, dar Deportivo a pierdut duelul cu Valencia. L-a depășit pe Ronaldo

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 ianuarie 2018 23:34

Florin Andone a fost din nou titular pentru Deportivo la Coruna și a demonstrat că merită încrederea antrenorului său, reușind un gol în înfrângerea echipei sale de pe teren propriu cu Valencia, scor 1-2.

"Liliecii" au deschis scorul în minutul 37 prin Guedes, iar după o oră de joc au dus scorul la 2-0 prin reușita lui Rodrigo.

Florin Andone a ieșit la rampă când mai erau două minute de joc și a înscris cu capul din pasa lui Adrian. Românul a ajuns la 5 reușite în aces sezon de La Liga, depășindu-l pe Cristiano Ronaldo care are doar 4 goluri.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Deportivo rămâne pe locul 17, cu 16 puncte, la o lungime de zona retrogradării, în timp ce Valencia are 40 de puncte și e pe poziția a 3-a.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședință CHEIE la Rapid: Dan Șucu a luat deja decizia în cazul lui Cristiano Bergodi!