INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Iasmin Latovlevici, candidat pentru Trofeul Puskas » Gol absolut uluitor marcat în victoria celor de la Bursaspor

Articol de GSP - Publicat luni, 02 septembrie 2019 09:56

Iasmin Latovlevici (33 de ani) a marcat un gol extraordinar în victoria obținută de Bursapor pe terenul celor de la Eskisehirspor, scor 2-0.

Fostul fundaș al celor de la FCSB a înscris în al doilea minut de prelungire al partidei cu un șut din voleu, de la marginea careului de 16 metri. Pasa a venit dintr-o lovitură liberă de la peste 40 de metri distanță.

Execuția lui Latovlevici i-a cucerit atât pe fanii turci, cât și întreaga presă internațională. Publicații online din întreaga lume sugerează că reușita este una demnă de Trofeul Puskas, acordat pentru cel mai frumos gol dintr-un an calendaristic.

Bursapor este pe locul 4 în liga secundă din Turcia după primele 3 etape, cu 6 puncte. Eskisehirspor, formație care a început sezonul cu o penalizare de 6 puncte, este ultima în clasament.

Vezi și:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”