Comentarii (7)
Goe1999
Goe1999  •  27 Iunie 2026, 00:04

Care e interesul matale în discussion? Ești în America la Cupa Mondială sub pression de a câștiga cupa mondiale și te-ai simțit solidaire cu colegul Didier? Nu ai altceva mai bun de scormonit? Doamne ajută.

CosminGlukex
CosminGlukex  •  26 Iunie 2026, 23:54

Consider ca Charlie Hebdo este o publicatie admirata si sustinuta pentru simplul fapt ca a demonstrat de atatea ori curaj si indiferenta fata de opiniile corect politice imbratisate cu atata liniste de restul jurnalistilor in schimbul unui salariu si al locului caldut de munca doar asa ,,sa nu deranjeze pe nimeni, domnule''. Jurnalistul trebuie sa provoace o reactie, cel putin jurnalistul talentat, chiar si daca acea reactie e una de dezgust sau de oroare.

Todor
Todor  •  26 Iunie 2026, 23:42

Nu merita nici măcar amintit darămite un editorial.

groparulclown
groparulclown  •  26 Iunie 2026, 23:40

Asta venind din partea unui domn în a cărui limbă tot la trei cuvinte folosește expresia ".. morții mă-tii"? Do you see the irony? Sau insultele sunt ok, umorul e de prost gust. Charlie Hebdo face bășcălie de tot și de toate. În umor nu sunt limite. De aia e umor. Și demonstrează că nu protejează pe nimeni. Dar na, ca la noi: poți să bați nevasta, copii, mai un viol ceva, dar Doamne ferește să te legi de morți. Ah pardon, poți să îi insulți. Dar fără glume că e de prost gust.

Draconian
Draconian  •  26 Iunie 2026, 23:12

Charlie Hebdo o publicatie extremista border-line, fara niciun tabu, asa au fost tot timpu, provocatori la maximum... dupaia te miri ca unii ajung la atacuri armate contra acestor jurnalisti penibili, josnici, niste scandalagii... nu înteleg de ce au atîta priza la cititori, ce naiba, e o mizerie jurnalistica...

Ciriaco
Ciriaco  •  26 Iunie 2026, 23:08

Când i-ai mitraliat islamiștii în 2015 eu am fost între cei care s-au bucurat!În viața de zi cu zi nu cred că poți înjura pe cineva de mamă(să zicem în glumă)și apoi să-i spui că ai dreptul la liberă exprimare.

tipsy
tipsy  •  26 Iunie 2026, 23:04

Sigur, mesajul e corect, dar mai conteaza si de la cine vine ...

Comentează