Alte știri din fotbal
Thomas Neubert mărturisește după 14 ani: „I-am zis lui Reghe: «E prea mult!»”
0
Martin Pascual îi seduce pe „câinii roșii”: „Avem deja ceva în comun”. Ce l-a impresionat deja la Dinamo
0
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
0
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
3
Știri din fotbal internațional
Croația - Ghana și Panama - Anglia, meciurile decisive din grupa L de la Mondial » Pierdere grea pentru Tuchel
0
Ce am remarcat la BC Place, din Vancouver » Așa ar fi arătat Arena Națională dacă acoperișul de 20 de milioane de euro ar funcționa
0
Serviciu de vis! 50.000 de euro să vezi toate meciurile de la Mondial în Times Square
0
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Ilie Bolojan i-a răspuns lui Nicușor Dan, care a acuzat PNL că a generat un ...
Libertatea
Cum lovește Ungaria indirect în România prin Moldova. Asul din mâneca ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Specialistul în comunicare politică Gheorghe-Ilie Fârte, despre atacul lui ...
Libertatea
Incercarea ta de a mistifica istoria este penibila si jalnica. Conform casetei tehnice oficiale a meciului Rapid - Petrolul din mai 1982 de pe stadionul Ghencea, la partida au asistat 33500 de spectatori. Pe vremea aia, stadionul Ghencea avea o capacitate maxima de 29700 locuri, toate pe banci de lemn; chiar daca ar fi stat cate doi unul in poala celuilalt, n-ar fi incaput niciodata 40 de mii acolo :) Pe vremea aia, nu existau turnicheti prin care sa se numere precis spectatorii ce intrau pe stadion, evaluarea era data de numarul de bilete vandute. Si atat a vandut Rapidul: 33500, dintre care cca 15 mii erau suportei ai Petrolului veniti din Prahova in dimineata aceea (meciul s-a jucat la ora 11, Petrolul era pe primul loc si avea sa si promoveze in sezonul ala, in dauna Rapidului). Acuma, capacitatea stadionului a fost depasita cu vreo 3500 de spectatori pentru ca oamenii s-au mai inghesuit pe banci si au ocupat si scarile de acces, tabela de marcaj, etc. In plus nu existau zone tampon de sectoare libere. Abia dupa jumatatea anilor '90 s-au inlocuit bancile de lemn cu scaune, capacitatea stadionului reducandu-se la vreo 28500 de locuri; dupa 2003, in urma investitiilor lui Gigi Becali pentru ca stadionul sa primeasca licenta UEFA (loje VIP, spatii presa si cabine de transmisie), capacitatea stadionului s-a redus la cca 27800 de locuri.
Ambițiile tale sunt cam la nivelul gleznei
comentariul asta imi aminteste de un hit techno din urma cu vreo 20 de ani: floorfilla - le delire!
fabuloase penibilele incercari de-a ***. saracii, i-a provocat cristina neagu. haha. bine, nu ne mira. asta a fost intotdeauna tactica primei echipe bolsevice din romania. ah, pardon, a legionarilor din grant care in '46 indemnau spectatorii sa voteze partidul comunist roman ("votati soarele!"). de la prea mult legionarism au ajuns sa strige in timpul puterii populare: "rapid cfr clasa muncitoare e". p.s.: rapizii isi bat joc de versurile scuipate intre doua seminte de bardul comunist paunescu, omitand sa cante tot imnul. de ex, lipseste: "Hai, culoarea vişinie, Hai, Giuleştiul muncitor, Pentru scumpa Românie, Pentru steagul tricolor!". asta ca tot pomenea unul de istorie ...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Amice, asta e cusurul tău...nu ești informat. Cunoști doar partea a doua a conflictului dintre Cristina Neagu și suporterii Rapidului. În prima parte, în doua rânduri, Cristina Neagu, fără a fi provocata , doar supărată ca Rapid a câștigat campionatul în fata primareselor , a avut niște ieșiri fara precedent fata de echipa Rapid . Neștiind sa piardă sau sa recunoască superioritatea echipei Rapid , a spus despre aceasta ca a câștigat prin metode necurate sau ca echipele adverse si-au dat viata cu primaresele iar cu Rapid au lasat-o moale. Preia toate aceste declarații de la tv. , impanate cu jigniri la adresa echipei Rapid și a galeriei acesteia și iată răspunsul pe care l-a primit drept răsplată fata de comportamentul ei. Primareasa Cristina Neagu este , de câțiva ani, cea mai buna jucătoare din România, poate de aceea a considerat sa aibă acele ieșiri de netolerat/ injurand birjareste, însă a demonstrat ca nu are încă caracterul unei mari campioane, neștiind, măcar de complezenta, sa recunoască meritele celor care au ieșit învingătoare fata primareselor de la csm. Nu numai spectatorii care plătesc bilete ,trebuie sa-si cenzureze pornirile ( mai ales în fata unei femei) dar și jucătoarele ( de fapt numai ea) ar trebui sa învețe ca o întrecere nu are numai învingători...ci și învinși .Iar atunci , după 5-6 ani de supremație a primareselor, Rapid le-a luat titlul de campioana.
da, sunt cel mai puternic dintre pamanteni si cel mai urat de fcsbisti!
Păi bre jurnalistule! Ăștia au înjurat-o pe Cristina Neagu într-o sală cu sute de copii! Ai altora, care se chinuiesc să le dea o educație. Ăsta e "farmecul giuleștiului". Grobianismul ăla cu "nevestele la mișto" e dovada clară că bunul simț și "rapidismul" nu sunt compatibile. Și tu încă te miri...
Era mai bine să posteze linkul articolului, în felul ăsta nu-i mai exploda neuronul lui Mustață.
Comentariul meu este adresat în special ziariștilor, care fiind mai tineri, nu știu sau știu câte ceva din auzite ca Rapid jucând în B în anii 50 ( pt ca asa a vrut Ghe. GH. Dej, ) sau anii 70-80 ( pt ca asa dorea familia Ceaușescu) avea 30.000 de spectatori la matineu. A făcut recordul stadionului Ghencea cca 40.000 spectatori , intr-un meci ( tot in B la matineu ) cu Petrolul. De aceea nu voi răspunde celor care au mesaje care nu cunosc istoria acestei tari și sfidează cu obrăznicie realitatea anilor 20-40 când România era regat ,iar 1923 a fost votata Constintutia României Mari. Era pt vremea respectiva cea mai liberala și moderna Constituție din Europa , când Bucureștiul era micul Paris iar România era numita Belgia Orientului. De fapt ,acesti rău voitori își bat joc de tara noastră. Am avut în anii 20-40 legionari dar nu comunisti . Asta trebuie sa știe tinerii de astazi. Comuniștii au apărut in România, trimisi de Stalin, după lovitura de stat din 23 august 44 cand Antonescu și încă 5 4 persoane au fost arestate și duse la Moscova. După ce în martie 45 Guvernul Groza conducea guvernul , la alegerile din 46 nu erau în România mai mult de 800 de comunisti care au pus mana pe putere falsificand alegerile sub supravegherea oamenilor lui Stalin. Tot în 46 , readusi din Rusia, grupul Antonescu a fost executat .
Da’ tu chiar ai puterea sa vezi orice Arafat de meci, chiar si cand ii stii rezultatul dinainte! Wow! Res-pect!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.