ALTELE  ·  BRAȘOV

Fintrans Ghimbav a produs din nou surpriza la Turneul Vedetelor de la Brașov! Nume mari prezente la competiție

Articol de — Marti, 31 Decembrie 2019

Echipa Fintrans Ghimbav a câştigat ediţia cu numărul 15 a Turneului Vedetelor Acerbis de la Brașov, după ce a învins în finala competiţiei pe Star Farul 2007 Constanţa, scor 1-0, prin golul lui Nemiţanu. 

Echipa ghimbăşeană îşi trece astfel al doilea succes consecutiv în cont, la tradiţionala cupă de sărbători de la Sala Sporturilor „Dumitru Popescu Colibaşi”, producând din nou surpriza, în condițiile în care trupa de la malul mării s-a bazat pe jucătorii de futsal Mimi Stoica și Florin Ignat, dar și pe Georgian Păun. 

Podiumul a fost completat de Claly Braşov, cu „veteranii” brașoveni Florin Stângă și Mugurel Buga printre titulari, care a trecut în finala mică, la lovituri de la 7 metri, de ACS Steagul Roşu Braşov, la care a evoluat Sorin Strătilă. 

Formaţia Bucovina Rădăuţi, cu braşoveanul Adi Pânzaru şi Florin Matei, ambii din naţionala de futsal a României, a terminat pe locul 5, iar „eurofantasticii” Rică Neaga, Petre Marin, Sorin Ghionea, Sorin Paraschiv şi Bănel Nicoliţă (New Star Bucureşti), pe 7. 

O altă echipă cu destui fotbaliști în componență, Sculărie Brașov (Florin Iacob, Rareş Enceanu, Florin Ilie, Marian Cristescu, Alex Benga, Romario Moise) a încheiat turneul pe locul 9, Alstadt Invest (Laszlo Balint, Romeo Surdu, Tibi Ghioane, Marian Constantinescu) pe poziția a 11-a, iar favorita No Problem (Dinu Todoran, Radu Burciu) abia pe locul 13.



Interlopul Capră din Neamț le cerea oamenilor taxă de 'viață liniștită'! Ce au pățit cei care nu au plătit

Libertatea

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
10:00 Tenis

Australian Open

Eurosport, Eurosport 2
11:30 Schi Alpin

Cupa Mondială

Eurosport 2
12:15 Handbal F

Măgura Cisnădie - Copenhaga

Digi 1
13:00 Fotbal, La Liga

Atletico Madrid - Leganes

Digi 2, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

Inter - Cagliari

Digi 1, Look Plus
15:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Eibar

Digi 2, Look Sport
16:00 Fotbal, Ligue 1

Lyon - Toulouse

Digi 4, Look Sport 3
16:00 Fotbal, Serie A

Sampdoria - Sassuolo

Look Sport 2
16:30 Fotbal, Bundesliga

Werder Bremen - Hoffenheim

Digi 3, Look Plus
17:00 Fotbal, La Liga

Getafe - Betis

Digi 2
18:00 Fotbal, Ligue 1

Nantes - Bordeaux

Digi 4
18:00 Handbal F

CS Gloria Bistrița-Odense

TVR 1
19:00 Fotbal, Serie A

Roma - Lazio

Digi 1, Look Plus
19:00 Fotbal, Bundesliga

Leverkusen - Fortuna Dusseldorf

Digi 3, Look Sport 2
19:30 Fotbal, La Liga

Real Sociedad - Mallorca

Digi 2, Look Sport
20:00 Handbal F, Liga Campionilor

Gyor - Brest

Digi 4
21:45 Fotbal, Serie A

Napoli - Juventus

Digi 1, Telekom 1, Look Plus
22:00 Fotbal, La Liga

Valladolid - Real Madrid

Digi 2, Look Sport
22:00 Fotbal, Ligue 1

Lille - PSG

Digi 4, Look Sport 2
Program TV complet

Liga 1