SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  CAMPIONATELE MONDIALE

Gabriel Burtanete, locul 23 în finala individual-compus de la Mondialele din Liverpool

Gabriel Burtanete/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 noiembrie 2022 23:28 / Actualizat sambata, 05 noiembrie 2022 02:45

Gabriel Burtanete (20 de ani) a terminat pe locul 23 în finala probei individual-compus, din cadrul Campionatului Mondial de Gimnastică de la Liverpool.

• Gabriel Burtanete va concura și duminică în finala Monsialului, la proba de sărituri.
„Am vești de la Simona” » Prezent la Paris cu noul elev, Mouratoglou a vorbit despre cazul de dopaj al lui Halep
HALEP, DEPISTATĂ POZITIV

Gabriel Burtanete, locul 23 în finala de individual-compus

Gabriel Burtanete a terminat finala de la individual-cmpus cu 76.899 de puncte. Aurul a fost cucerit de japonzeul Daiki Hashimoto (87.198 puncte). Pe locul doi a fost chinezul Boheng Zhang, cu 86.765 de puncte. Un alt japonez a completat podiumul, Wataru Tanigawa, cu 85.231 de puncte.

Ana Maria Bărbosu, pe locul 20 la individual-compus

Ana Maria Bărbosu (16 ani) a reprezentat gimnastica feminină în finala de la individual-compus. Ea s-a clasat pe locul 20, cu 50.532 puncte.

Aurul a fost cucerit de brazilianca Rebeca Andrade, cu 56.899 puncte. Pe locul doi a fost Shilese Jones (SUA, 55.399 de puncte), iar podiumul a fost competat de Jessica Gadirova (Marea Britanie, 55.199 de puncte).

Euro 2022, ultimul turneu continental din cariera Cristinei Neagu: „Coincidența face ca primul să fi fost tot în Macedonia de Nord”