SPORTURI  »  ALTELE  »  HALTERE

Încă o medalie la haltere la Campionatul European! » Argint pentru Florin Croitoru la smuls

Articol de GSP - Publicat marti, 09 aprilie 2013 00:00 / Actualizat marti, 09 aprilie 2013 22:26

Florin Ionuţ Croitoru a reuşit să cîştige medalia de argint în finala de la haltere a Campionatul European de la Tirana.

Românul a participat la categoria de 62 de kilograme şi a ridicat 135 de kilograme la smuls. Florin a terminat pe locul 4 la aruncat, cînd a ridicat 155 de kilograme , iar per total a terminat pe poziţia a 4-a, cu 290 de kilograme, la egalitate cu Zulfugar Suleymanov.

Azerul are însă o greutate mai mică decît a românului, acesta fiind primul criteriu de departajare.

Ramona Elena Andrieş, 18 ani, a cîştigat, ieri, trei distincţii la Campionatele Europene de seniori de la Tirana. Vezi aici mai multe detalii!