SPORTURI  »  ALTELE  »  CUPA COCA COLA

Mai sînt patru zile pînă la faza finală a Cupei Coca-Cola » 10 echipe rămase din aproape 500 şi o rivalitate imensă

Articol de GSP - Publicat luni, 19 mai 2014 00:00 / Actualizat luni, 19 mai 2014 19:38

Cea mai mare competiţie de fotbal în sală pentru elevi, Cupa Coca Cola, ajunsă la a treia ediţie, se încheie în weekend, 23 - 25 mai. Partidele preliminare şi semifinalele se joacă sîmbătă, finalele au loc duminică, toate în sala Dinamo

În această fază s-au calificat 10 echipe, 6 de băieţi şi 4 de fete, din totalul de 493. Alte cifre impresionante:

6.000 de elevi au participat la competiţie
33 de judeţe şi Municipiul Bucureşti au fost angrenate în joc

10 echipe se bat pentru titlurile de campioană la fete, respectiv băieţi, după cum urmează:
FETE
Colegiul Tehnic "Banyai Janos" (Odorheiul Secuiesc, Harghita)
Liceul Tehnic Auto (Craiova, Dolj)
Liceul Tehnologic "Nicolae Bălcescu" (Voluntari, Ilfov)
Colegiul Naţional "Grigore Moisil" (Urziceni, Ialomiţa)
BĂIEŢI
Colegiul Tehnic "Grigore Asachi" (Iaşi)
Colegiul Tehnic "Aurel Vlaicu" (Baia Mare, Maramureş)
Colegiul Economic Transilvania (Tg. Mureş, Mureş)
Liceul Tehnic "Mihai I" (Bucureşti)
Liceul Tehnologic "Nicolae Bălcescu", (Voluntari, Ilfov)
Liceul Tehnologic "Ferdinand I" (Curtea de Argeş, Argeş)

Rivalitate imensă între fete :)
Dacă la băieţi lipsesc atît campioana, cît şi finalista de anul trecut (Liceul Tehnic Auto şi Grupul Şcolar "Doamna Chiajna"), fetele continuă o luptă pasionantă. Finalistele de anul trecut, "Banyai Janos" din Odorheiu Secuiesc şi "Grigore Moisil" din Urziceni sînt calificate în finală!

Mai mult, "Banyai Janos" a cîştigat primele două ediţii ale Cupei Coca Cola la feminin şi ţinteşte al treilea titlu la rînd. Miza este uriaşă: campioanele vor merge în Tabăra Europeană de Fotbal din Roma!

 

Citește și:
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
Campionate
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Superliga
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV Bancă din România scoasă la vânzare
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă din România scoasă la vânzare
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (1)
phoenixi1983
phoenixi1983  •  20 Mai 2014, 00:23

bah, puteati sa ziceti macar in titlu cupa coca-cola la ce: putea fi tenis, handbal, box, rafting, sah, coniac canoe, sticlism, halbere etc

Vezi toate comentariile (1)
Comentează