SPORTURI  »  HANDBAL  »  KRIM LJUBLJANA - CSM BUCUREȘTI

Krim Ljubljana - CSM București 23-25. VIDEO „Tigroaicele” se impun în Slovenia și păstrează prima poziție în grupa A din Liga Campionilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 noiembrie 2020 17:34 / Actualizat sambata, 07 noiembrie 2020 20:39

CSM București s-a impus în deplasarea cu Krim Ljubljana, scor 25-23, și e prima în grupa A din Liga Campionilor la handbal feminin.

CSM București au fost în avantaj încă din startul partidei. În afara unei perioade de 10 minute de cădere, în finalul primei părți și imediat după reluare, bucureștencele au controlat fără probleme partida, în fața unei formații mult inferioare.

Cea mai bună marcatoare a „tigroaicelor” a fost chiar slovena Lazovic, autoare a 5 goluri. Barbosa și Cvijic au contribuit cu câte 4 reușite, iar Neagu și Carmen Martin cu câte 3.

CSM București a obținut a 5-a victorie în cele 6 meciuri jucate și este liderul grupei A din Liga Campionilor.

6-1e rezultatul meciurilor directe dintre CSM București și Krim

Clasamentul în grupa A din Liga Campionilor:

FINAL » Krim - CSM București 23-25

S-a terminat partida!
min. 55: Omoregie finalizează o succesivă superbă. Dedu apară la acțiunea imediat următoare. 21-25
min. 54: Adrian Vasile cere timp de odihnă. 21-24
min. 47: Barbosa recuperează și țâșnește pe contraatac. 17-20
min. 45: Dedu ghicește intenția adversarei de a o loba și blochează. 17-18
min. 43: Lazovic o readuce pe CSM București în avantaj. 16-17
min. 38: Cristina Neagu transformă o lovitură de la 7 metri. 15-15
min. 36: Neagu ia o acțiune pe cont propriu. Marcțm primul gol după o serie de 7 a adversarelor. 14-13
min. 34: Krim conduce pentru prima dată. Denisa Dedu intră în locul lui Grubisic în poartă. Jucăm în inferioritate. 14-12
A început repriza secundă!

CSM București termină fără gol marcat în ultimele 7 minute. Rezultatul la pauză este 11-12.
min. 23: Cristina Neagu îi oferă o pasă perfectă lui Cvijic, iar pivotul fructifică. Grubisic apară din nou. 7-12
min. 20: Cursă excepțională a Cristinei Neagu. Simulează o pasă în extremă, pătrunde și înscrie de pe 9 metri. 7-11
min. 18: Două parade consecutive pentru Grubisic. Dembele e blocată la rândul ei pe contraatac. 7-10
min. 13: Carmen Martin, intrată în locul lui Moisă, înscrie din extrema dreaptă. 6-7
min. 11: Adi Vasile cere timeout! 5-6
min. 10: Lazovic o evită pe Da Silva și punctează. 4-6
min. 6: Lazovic se înalță superb și înscrie primul gol al său în acastă seară. 1-4
min. 4: Dembele înscrie din extremă. 0-2

A început partida!

18 din cele 35 de jucătoare din lotul României pentru Euro 2020 au avut coronavirus!

România a pierdut la debutul în preliminariile Euro 2022, dar a făcut un meci dătător de speranțe

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping