Alte știri din fotbal
Au condus cu 1-0, dar au cedat până la final » Dinamo a pierdut duelul cu Motor Lublin, al doilea amical al verii
4
U Cluj - Ujpest, în al doilea amical al verii: Ștefănescu ratează două ocazii mari
0
Încă o plecare de la Petrolul!
0
Pancu nu poate face nimic » Se întoarce la Rapid doar ca să-și rezilieze contractul
3
Știri din fotbal internațional
Manchester United ar putea primi despăgubiri de milioane de euro din partea FIFA, după accidentarea gravă a jucătorului la CM 2026
0
Cum a sărbătorit Joao Paulo calificarea nesperată a Capului Verde
0
Șucu transferă de la Mondial: 2,5 milioane pe adversarul lui Mbappe
0
„O Cupă Mondială dezastruoasă! Au făcut totul pentru a ne elimina” » Căpitanul naționalei și-a strigat frustrarea în fața jurnaliștilor
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Cum e viața de student în străinătate: de la cursuri aplicate la chirii de ...
Libertatea
Val de imagini false după cutremurele din Venezuela. Cum au fost induși în ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cătălin Cherecheș, eliberat condiționat din complezența unei judecătoare, ...
Libertatea
Catalynnnn_XXXX, toti cei cu oarecare vechime pe aici stim ca esti unul din ***, si nu mai poluati pagina de handbal! Daca tot vorbim de handbal si bani publici - nu uita ca idolii tai, generalii burtosi, au reusit sa duca mareata Steaua, fosta castigatoare CCE, in liga secunda...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Gand la gand … :-))) Insa nu am vrut sa jinx anticipatele, la ora asta fiind mai multe șanse de event la Cluj decat sa mergem la vot înainte de soroc. :-)))
Las' că-l destupăm la alegerile anticipate! :)))
Tocmai când credeam ca destupăm în sfârșit jinarsul ăla de Zimbor sărbătorind eventul, se pare ca și-au revenit juvetii … :-(((
Oltchim a fost nănașită la vremea ei , in zona esențială, doar de Hypo Viena, Viborg și Gyor.
Oricât ai repeta , lumea nu poate sau nu vrea să înțeleagă că toate comentariile astea cu finanțarea din bani publici sunt simple ironii și miștouri la adresa fecesebiștilor. :((( De aici putem desprinde o singură concluzie: în ciuda aparențelor, se pare că pe site-ul ăsta NU SE FACE DESTUL MIȘTO DE FECESEBIȘTI. Ai și tu o parte din vină, pt că în ultima vreme ai ales să faci un pas în spate. De adriann_ nici nu mai vorbesc, că mă apucă nostalgia. :(((
Nu vei fi întrebat dacă ești de acord sau nu. Nici dacă te abții. De mai multe lucruri, nu doar de bugetul la un club sportiv. Pentru că , deși crezi că da, nu te privește, nu te pricepi și nici nu e prevăzut undeva să fii întrebat. Aici sunt articole despre sport, nu despre impozite.
Metz, echipa care a nănășit Oltchim și CSM când le-a fost lumea mai dragă.
Democratia gresit inteleasa... teoretic acest sistem politic are niste origini destul de vechi, prin Grecia Antica si intr-adevar se bazeaza pe un vot majoritar in cazul unor decizii. Doar ca unde s-a pierdut esenta democratiei, pe atunci nu votau chiar toti, nici macar cand venea vorba de alegerea liderilor, votau niste elite ale statului. Tinand cont de actualele evenimente politice nationale, care din punctul meu de vedere sunt extrem de ingrijoratoare si la baza lor stau tocmai accederea la luarea unor decizii extrem de importante, a unor foarte multi cetateni nepregatiti sa iasa singuri din casa, consider ca atat ne-ar mai lipsi sa intrebam cetatenii pentru fiecare decizie ce trebuie luata la nivel administrativ. Totusi, cumva suntem feriti, dpdv legal nu trebuie sa te intrebe nimeni daca esti de-acord ca administratia ta locala sa investeasca intr-un club sportiv. Tu ai doar dreptul de a-ti exprima un vot (exact identic cu dreptul unui academician sau al unui om care n-a facut scoala si nu stie sa scrie si sa citeasca dar poate vota) pentru alegerea administratiei. Iar daca cel ales face alegeri cu care nu esti de-acord, probabil ai gresit votul. Daca a iesit altul decat ti-ai dorit tu, asta e, decide majoritatea. Indiferent ca majoritatea e formata din academicieni, oameni de mijloc sau oameni fara nicio educatie.
Da, mai exista. Aceeasi practica e si la handbal masculin, unde se tine la Koln Final 4-ul anual. E acelasi sport, varianta masculina. In tenis de pilda turneul "campionilor/campioanelor" are o locatie comuna anuala. Sigur, tenisul e definit printr-un circuit anual cu turnee in acelasi locuri, dar turneul de care spun eu nu tine de o anumita baza, e un alt format. In polo pe apa, va fi a treia editie consecutiva in care Final 4-ul se va tine la Valletta. Deci desi nu e o practica neaparat comuna, da, se mai practica. Legat de ultima intrebare, nu, nu cred ca suntem toti prosti, dar nici nu cred ca media de inteligenta e debordant de ridicata.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.