Comentarii (29)
Gabbibo2spre3
Gabbibo2spre3  •  28 Aprilie 2026, 22:00
Postat de utilizator șters pe 28 Aprilie 2026, 16:16

Gand la gand … :-))) Insa nu am vrut sa jinx anticipatele, la ora asta fiind mai multe șanse de event la Cluj decat sa mergem la vot înainte de soroc. :-)))

Catalynnnn_XXXX, toti cei cu oarecare vechime pe aici stim ca esti unul din ***, si nu mai poluati pagina de handbal! Daca tot vorbim de handbal si bani publici - nu uita ca idolii tai, generalii burtosi, au reusit sa duca mareata Steaua, fosta castigatoare CCE, in liga secunda...

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

utilizator șters
utilizator șters  •  28 Aprilie 2026, 16:16
Postat de Bogdan_de.la_Ploiesti pe 28 Aprilie 2026, 14:17

Las' că-l destupăm la alegerile anticipate! :)))

Gand la gand … :-))) Insa nu am vrut sa jinx anticipatele, la ora asta fiind mai multe șanse de event la Cluj decat sa mergem la vot înainte de soroc. :-)))

Bogdan_de.la_Ploiesti
Bogdan_de.la_Ploiesti  •  28 Aprilie 2026, 14:17
Postat de utilizator șters pe 28 Aprilie 2026, 13:50

Tocmai când credeam ca destupăm în sfârșit jinarsul ăla de Zimbor sărbătorind eventul, se pare ca și-au revenit juvetii … :-(((

Las' că-l destupăm la alegerile anticipate! :)))

utilizator șters
utilizator șters  •  28 Aprilie 2026, 13:50
Postat de Bogdan_de.la_Ploiesti pe 27 Aprilie 2026, 22:24

Oricât ai repeta , lumea nu poate sau nu vrea să înțeleagă că toate comentariile astea cu finanțarea din bani publici sunt simple ironii și miștouri la adresa fecesebiștilor. :((( De aici putem desprinde o singură concluzie: în ciuda aparențelor, se pare că pe site-ul ăsta NU SE FACE DESTUL MIȘTO DE FECESEBIȘTI. Ai și tu o parte din vină, pt că în ultima vreme ai ales să faci un pas în spate. De adriann_ nici nu mai vorbesc, că mă apucă nostalgia. :(((

Tocmai când credeam ca destupăm în sfârșit jinarsul ăla de Zimbor sărbătorind eventul, se pare ca și-au revenit juvetii … :-(((

wittman68
wittman68  •  28 Aprilie 2026, 09:22
Postat de razvyyc pe 27 Aprilie 2026, 20:04

Metz, echipa care a nănășit Oltchim și CSM când le-a fost lumea mai dragă.

Oltchim a fost nănașită la vremea ei , in zona esențială, doar de Hypo Viena, Viborg și Gyor.

Bogdan_de.la_Ploiesti
Bogdan_de.la_Ploiesti  •  27 Aprilie 2026, 22:24
Postat de utilizator șters pe 27 Aprilie 2026, 17:16

Nu, dar asta era și ideea: fcsbistii îmi spun aici de vreo 10 ani deja ca banii publici ai primăriei nu sunt la fel ca ai ministerului pt sunt dați la sportul profesionist cu acceptul cetățenilor, nu decide un ministru din pix ce face cu banii contribuabililor. Pe mine însă nu m-a întrebat nimeni în toți acești ani dacă sunt de acord cu finanțarea CSM. Pe tine?! :-)))

Oricât ai repeta , lumea nu poate sau nu vrea să înțeleagă că toate comentariile astea cu finanțarea din bani publici sunt simple ironii și miștouri la adresa fecesebiștilor. :((( De aici putem desprinde o singură concluzie: în ciuda aparențelor, se pare că pe site-ul ăsta NU SE FACE DESTUL MIȘTO DE FECESEBIȘTI. Ai și tu o parte din vină, pt că în ultima vreme ai ales să faci un pas în spate. De adriann_ nici nu mai vorbesc, că mă apucă nostalgia. :(((

wittman68
wittman68  •  27 Aprilie 2026, 20:24
Postat de utilizator șters pe 27 Aprilie 2026, 16:30

N-are nicio importanță, dacă sunt bune câștigă oricum, dacă nu … nu! Jucatoarele, plătite inclusiv de mine deși nu am fost întrebat niciodată dacă sunt de acord sau nu :-))), nu sunt românce, deci nu putem vorbi de eternul “sindrom românesc”. Succes!

Nu vei fi întrebat dacă ești de acord sau nu. Nici dacă te abții. De mai multe lucruri, nu doar de bugetul la un club sportiv. Pentru că , deși crezi că da, nu te privește, nu te pricepi și nici nu e prevăzut undeva să fii întrebat. Aici sunt articole despre sport, nu despre impozite.

razvyyc
razvyyc  •  27 Aprilie 2026, 20:04

Metz, echipa care a nănășit Oltchim și CSM când le-a fost lumea mai dragă.

utilizator șters
utilizator șters  •  27 Aprilie 2026, 20:03
Postat de utilizator șters pe 27 Aprilie 2026, 17:16

Nu, dar asta era și ideea: fcsbistii îmi spun aici de vreo 10 ani deja ca banii publici ai primăriei nu sunt la fel ca ai ministerului pt sunt dați la sportul profesionist cu acceptul cetățenilor, nu decide un ministru din pix ce face cu banii contribuabililor. Pe mine însă nu m-a întrebat nimeni în toți acești ani dacă sunt de acord cu finanțarea CSM. Pe tine?! :-)))

Democratia gresit inteleasa... teoretic acest sistem politic are niste origini destul de vechi, prin Grecia Antica si intr-adevar se bazeaza pe un vot majoritar in cazul unor decizii. Doar ca unde s-a pierdut esenta democratiei, pe atunci nu votau chiar toti, nici macar cand venea vorba de alegerea liderilor, votau niste elite ale statului. Tinand cont de actualele evenimente politice nationale, care din punctul meu de vedere sunt extrem de ingrijoratoare si la baza lor stau tocmai accederea la luarea unor decizii extrem de importante, a unor foarte multi cetateni nepregatiti sa iasa singuri din casa, consider ca atat ne-ar mai lipsi sa intrebam cetatenii pentru fiecare decizie ce trebuie luata la nivel administrativ. Totusi, cumva suntem feriti, dpdv legal nu trebuie sa te intrebe nimeni daca esti de-acord ca administratia ta locala sa investeasca intr-un club sportiv. Tu ai doar dreptul de a-ti exprima un vot (exact identic cu dreptul unui academician sau al unui om care n-a facut scoala si nu stie sa scrie si sa citeasca dar poate vota) pentru alegerea administratiei. Iar daca cel ales face alegeri cu care nu esti de-acord, probabil ai gresit votul. Daca a iesit altul decat ti-ai dorit tu, asta e, decide majoritatea. Indiferent ca majoritatea e formata din academicieni, oameni de mijloc sau oameni fara nicio educatie.

utilizator șters
utilizator șters  •  27 Aprilie 2026, 19:55
Postat de chatbotfake pe 27 Aprilie 2026, 17:27

Daca aveti, careva, bunavointa sa-mi explicati: 1) de ce se disputa turneul final in fiecare an in aceeasi tara si acelasi oras; 2) daca mai exista un alt sport in care turneul final al unei competitii intercluburi de desfasoara in aceeasi tara si acelasi oras, in fiecare an; 3) daca suntem toti prosti, sau doar asa cred unii. Multumesc.

Da, mai exista. Aceeasi practica e si la handbal masculin, unde se tine la Koln Final 4-ul anual. E acelasi sport, varianta masculina. In tenis de pilda turneul "campionilor/campioanelor" are o locatie comuna anuala. Sigur, tenisul e definit printr-un circuit anual cu turnee in acelasi locuri, dar turneul de care spun eu nu tine de o anumita baza, e un alt format. In polo pe apa, va fi a treia editie consecutiva in care Final 4-ul se va tine la Valletta. Deci desi nu e o practica neaparat comuna, da, se mai practica. Legat de ultima intrebare, nu, nu cred ca suntem toti prosti, dar nici nu cred ca media de inteligenta e debordant de ridicata.

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează