Alte știri din fotbal
Denis Drăguș, sfat de transfer chiar de la tatăl lui: „Gigi Becali îl iubește”
2
A ajuns în cantonament și a semnat cu Universitatea Craiova
2
Keita nu are acceptul justiției de a fi prezent până la finalul cantonamentului Rapidului din Austria
1
CFR Cluj i-a adus înlocuitor lui Mihai Popa: „Am închis”
0
Știri din fotbal internațional
Scandalul nevăzut din Anglia - Ghana » Superstarul englez l-a înjurat pe selecționer
0
Panama - Croația » Deschidere de scor în minutul 54
0
A comis-o și Anglia! Doar 15 minute „vii” în fața Ghanei, Mondialul continuă să ofere mari surprize
1
Roberto Martinez a dat cărțile pe față la conferința de presă: „Asta îl face unic pe Cristiano Ronaldo”
0
Lifestyle
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
Primul lider liberal care anunță că a fost exclus din PNL în urma unei ...
Libertatea
„Cernobâlul zburător“. Rusia ar fi dezvoltat prima rachetă din lume bazată ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Șoferii ar putea scăpa de amendă dacă uită actele acasă: Proiectul a fost ...
Libertatea
Puteam bate si noi Cehia la 9-10 goluri, daca eram mai concentrati pe final. Asa, am ajuns sa tremuram. A mai fost si amintirea meciului trist de anul trecut si undeva s-a strecurat indoaiala. Bine ca am trecut peste. Germania a surprins Norvegia prin repunerile si atacurile rapide. A incercat si cu noi, dar, dupa 2-3 goluri ne-am prins ce trebuie facut si nu le-a mai mers. Echipa noastra mi se pare mai completa (mai bine zis, lotul). Cu Norvegia e greu oricand, dar daca ne ajuta poarta din nou, putem spera la o victorie. Nici un egal n-ar fi rau. Victoria cu Norvegia ne-ar putea permite, la o adica, sa gresim o data in grupele principale. Cu lotul asta si cu antrenorul pe care-l avem, trebuie sa ne propunem macar accesul in finala, unde s-ar putea sa dam iar peste Norvegia. Cred ca echipa are tot ce-i trebuie pentru a ajunge in finala. Insa totul trebuie luat pas cu pas.
cehoaicele au jucat cu gandul la..ultimul meci(o victorie poate trimite germania acasa)
Chiar credeti sunt PROSTI cei de la Gyor sa o transfere pe *** aia ??!!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Va durea mâna sa scrieti o informatie completa despre CE? Dam numai ce ne intereseaza, restul nu mai exista? Exact ca incapabilii de la TVR care dau doar meciurile României, celelate(nu toate) pe TVRHD, care este vazut de un sfert dintre români!!
Cu Ungaria este problematic doar daca bacaoanca a semnat deja cu gyorul. Cine stie ce-i cer aia la schimb? Sigur ca nici eu nu cred ce scriu, dar, cine stie?...
Vrabia malai viseaza... Germania poate, Norvegia in nici un caz - nu din cauza ca nu ar putea sa le bata fetele noastre, dar nu cred ca le bat la scor. Iar daca Cehia face scor cu Germania, trece peste ele si asa ar putea sa se califice, altfel nu.
sa va ia *** de fatalisti cu ziarul vostru de ***! sinteti plini de *** imoral!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
De fapt cu Ungaria va fi cel mai usor, e vorba doar de orgoliile noastre si ale lor. Olanda joaca din ce in ce mai bine, foarte agresiv si in atac si in aparare si are jucatoare foarte rapide si agile, care fac schimbari de directie de iti rup coloana. De Spania ce sa mai spunem, mereu am avut probleme cu ele, au o aparare "sarma ghimpata" clasica, exact ca baietii - de obicei joaca 4-2 sau chiar 3-3, care ne-a pus mereu probleme. Dar cred ca vor reusi, daca joaca la fel ca in primele 2 meciuri ar putea sa termine chiar pe primul loc grupa principala. Bafta!
Norvegia pierde calificarea doar daca pierde in fata noastra la scor (15 goluri diferenta) si daca Cehia bate Germania. Sa zicem ca prima este fezabila. A doua, insa... nu depinde de fetele noastre. Ar fi interesant sa scapam de Norvegience...
Singura problema este daca mergem cu 4 puncte sau cu 2... nici cu 3 nu ar fi rau. Echipele din C sunt toate agresive si va fi foarte greu, dar acolo sus nu are cum sa fie usor. Felicitari fetelor si un drum cat mai lung - pana la capat daca se poate!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.