SPORTURI  »  HANDBAL  »  OLYMPIACOS PIREU - POLI TIMIȘOARA 29-26

Olympiacos Pireu - Poli Timișoara 29-26 // Bănățenii ratează calificarea, în ciuda victoriei din tur

Articol de - Publicat sambata, 12 octombrie 2019 22:30

Poli Timișoara câștigaseră cu 31-29 împotriva celor de la Olympiacos Pireu în tur, dar au pierdut în această seară în Grecia, 26-29, și a fost eliminată din Cupa EHF.

Poli Timișoara a ratat calificarea în turul 3 al Cupei EHF, la un singur gol diferență!

Bănățenii câștigaseră acum o săptămână, pe teren propriu, 31-29 cu Olympiacos Pireu, dar au cedat în această seară în Grecia, 26-29.

Echipa lui Pero Milosevici a condus la pauză, 15-13. În partea a doua însă, grecii au trecut la conducere și s-au desprins și la cinci lungimi diferență: 25-20 (minutul 52). Poli a revenit însă și a sperat în calificare, la 24-26 (minutul 57). S-a terminat însă 29-26 pentru gazde, care merg în turul 3, Timișoara părăsind Europa.

Marius Sadoveac 7 goluri, Filip Marjanovici 5, Flavius Câmpan 4, Cristian Fenici 3, Antonio Pribanici 3, Vuk Milosevici 2, Florin Baican 1, Ludovic Varo 1 au fost marcatorii Timișoarei în meciul de la Pireu.

VEZI ȘI:

CSM BUCUREȘTI - ROSTOV 23-23 // Adrian Vasile: „Mă nemulțumește că am luat goluri mult prea ușor + Ambros Martin dezvăluie dialogul purtat cu Cristina Neagu

Cehovski Medvedi - Dinamo 20-30 // Cronică de Marian Ursescu » A fost ca la circ! „Urșii” au fost dresați de bucureșteni