SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MOSCOVA

Begu, eliminată de la turneul de la Moscova » Românca a pierdut în fața locului 104 WTA

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 octombrie 2015 16:43

Irina Begu, locul 29 WTA, a fost eliminată în turul doi al turneului de la Moscova.

Românca, a șaptea favorită a turneului, a pierdut în trei seturi în fața rusoaicei Daria Kasatkina, locul 104 WTA, scor 3-6, 6-3, 3-6.

În primul set, românca și-a pierdut serviciul la scorul de 2-3 și i-a permis adversarei să se impună după 34 de minute, scor 3-6.

În al doilea set, Begu a revenit și a egalat, trimițind meciul în decisiv după ce a cîștigat de trei ori pe serviciul rusoaicei. Și Kasatkina a făcut două break-uri, dar au fost insuficiente pentru a cîștiga setul, scor 6-3.

În setul trei, Begu a cîștigat prima pe serivicul adversarei, dar a pierdut următoarele două ghemuri în care a servit și a pierdut setul și meciul, scor 3-6.