Comentarii (11)
tomagh
tomagh  •  13 Aprilie 2013, 20:44

E foarte greu cu Kvitova, 6-0 în primul set: dă tare și dacă nu-i dai la corp te termină. Sunt peste 100 locuri între ele și se vede. Este și obosită, dar nu joacă rău. E o realizare că a venit din calificări până aici. Basfta!

soriniz
soriniz  •  13 Aprilie 2013, 13:39

Felicitari. Am vazut meciul cu Peer si desi scorul nu o arata, a fost pe muchie de cutit. A avut mai multe momente in care Alexandra putea ceda controlul. Mai ales in decisiv, dupa ce Cadantu a avut un break avans, Peer a facut rebreak si credeam ca va urma o cadere. Nu a fost asa, Alexandra a castigat lupta interioara si a castigat si meciul. Contra Kvitovei insa va fi mult mai greu, aproape imposibil. A castigat toate trei meciurile aici fara sa piarda vreun set si e si mai odihnita, caci nu a trebuit sa joace calificari. Oricum , succes!

gabrielca
gabrielca  •  13 Aprilie 2013, 10:53

Daca era vreo victorie a pitipoancei Sorana Cirstea (pomenita cu numele mic) apareau 5 articole cu ea,cu poza pe o jumatate de pagina. Dupa victoria lui Cadantu (asa cum e in titlul redactorilor de la GSP) impotriva israelienei Peer,in sferturile de finala,nu apare nimic. Oare de ce?

tenisaxyall.ro
tenisaxyall.ro  •  13 Aprilie 2013, 10:38

Suntem alaturi de Cadantu si in semifinala unde o va intalni pe Kvitova. Sa ii tinem pumnii !! Tenis Axyall este alaturi de ea:)

tomagh
tomagh  •  13 Aprilie 2013, 03:15

P.S.2 Noi iubitorii tenisului ar trebui să fim mai uniți și mai cu respect unii față de alții, Sunt unii comentatori care sunt bine informați și au poziții pertinente și eu îi admir și-i respect. Mie îmi plac mai multe sporturi și încerc să postez când cred că am ceva de spus. Nu-mi place nivelul la care coboară unele comentarii, de aceea măcar la tenis să fim civilizați. Acest sport ne obligă. Vă salut pe toți!

tomagh
tomagh  •  13 Aprilie 2013, 03:01

P.S. Cred că polonezii trebuiau să-i dea lui Dulgheru un wild card, a câștigat de 2 ori turneul care s-a ținut anterior la Varșovia. Îmi pare rău pentru aâAlex...

tomagh
tomagh  •  13 Aprilie 2013, 02:50

Bravo, e în semifinală și dă peste Kvitova, din păcate. E ambițioasă dar are multe lacune:serviciul plat e încă fără forță,mingile sunt scurte și înalte, ușor de recuperat și de atacat de către adversare. Cred că trebuie să mai lucreze la masa musculară și la condiția fizică. Și eu cred că Begu trebuie să-și rezolve umărul. Ce mai știți de Dulgheru , mai joacă pe undeva?

cor_dos
cor_dos  •  11 Aprilie 2013, 23:23
Postat de tomagh pe 11 Aprilie 2013, 20:47

Este mai ambițioasă decât Irina și asta s-a văzut. Are șanse reale la semifinală chiar dacă israelianca nu joacă rău. Baftă Alex!

e ambitioasa si a schimbat vreo 2 antrenori pana a devenit mai agresiva. are o foame e imbunatatire Cadantu chiar daca nu e la fel de talentate precum Irina. problema e alta, Begu a avut 3-1 in setul 2 si 4 la 1 in setul 3 si a pierdut!!! DE CE? pentru ca joaca accidentata la umar de aproape 1 an. parerea mea ca ar trebui sa ia o pauza sa isi trateze umarul altfel i se intampla ca lui Neagu la handbal!

alucian75
alucian75  •  11 Aprilie 2013, 22:49

Begu a castigat primul set. In al 2lea conducea cu 3-1. Apoi cadantu a revenit si a castigat al 2-lea set 6-3. Si al treilea set si meciul. Gsp poate afla si scorul pana maine.