SPORTURI  »  TENIS  »  WTA

Cel mai bun rezultat al anului pentru Ana Bogdan, la Monterrey! » Urmează o adversară dificilă

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 aprilie 2018 08:43

Ana Bogdan (90 WTA) s-a calificat în această dimineață în sferturile de finală ale turneului de la Monterrey.

Jucătoarea noastră s-a impus în două seturi în fața ibericei Sara Sorribes Tormo (115 WTA), scor 6-2, 6-3, după o oră și 12 minute de joc.

În sferturi, românca nu va avea o misiune facilă, urmând să o înfrunte pe americanca Danielle Rose Collins (53 WTA), jucătoare care la Miami a avut un parcurs fantastic și a ajuns până în semifinale.

Pentru calificarea în sferturi, Ana Bogdan și-a asigurat 60 de puncte WTA și 5.900 de dolari.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”