SPORTURI  »  TENIS  »  ATP ROMA

Horia Tecău a cîștigat duelul românilor » L-a eliminat pe Florin Mergea și continuă în proba de dublu de la Roma

Articol de GSP - Publicat joi, 14 mai 2015 09:58

Horia Tecău s-a calificat în "sferturile" turneului de dublu de la Roma, după ce l-a eliminat pe Florin Mergea.

Perechea Tecău/Rojer a început mai bine meciul și a cîștigat primul set fără emoții, scor 6-2.

Al doilea set a fost mai echilibrat, iar Mergea și Bopanna s-au impus cu 7-5.

Partida s-a decis în super tie-break, acolo unde Horia Tecău și Jean-Julien Rojer s-au impus cu 10-8.

Românul și olandezul, capi de serie numărul 3, vor juca în runda următoare cu învingătorii din partida Cuevas/Marrero - Nestor/ Paes.