SPORTURI  »  TENIS  »  REACȚIE

Set dezastruos pentru Simona Halep cu Shuai Zhang! A pierdut în timp record + statistica incredibilă » Reacția lui Darren Cahill

Articol de GSP - Publicat joi, 06 octombrie 2016 15:07

Simona Halep a pierdut categoric primul set al meciului cu Shuai Zhang,  scor 0-6. Acesta a durat doar 19 minute.

Româncei nu i-a ieșit deloc jocul, lucru demonstrat și de statistică. 12-0 este raportul greșelilor neforțate din primul set, chinezoaica arătând un joc aproape perfect.

"O luăm de la 0. Gata! Arată-mi acea inimă mare pe care știu că o ai", i-a zis Darren Cahill după primul set.

Simona a ascultat și a început setul 2 mult mai bine. A făcut imediat break, iar apoi și-a câștigat serviciul la 0.