SPORTURI  »  TENIS  »  SIMONA HALEP

Simona Halep a revenit în țară » Ce spune despre șansa ratată de a fi lider WTA și despre noul antrenor: „E meritul lui”

Simona Halep // FOTO: Telekom Sport
Simona Halep // FOTO: Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 martie 2019 15:31

Simona Halep, locul 2 WTA, 27 de ani, a revenit azi în București după turneele de la Indian Wells, unde a ajuns până în optimi, și de la Miami, unde a pierdut semifinala contra Karolinei Pliskova.

Simona Halep a vorbit despre turneul de la Miami și despre meciul pierdut contra Karolinei Pliskova,scor 5-7, 1-6, pe care dacă l-ar fi câștigat ar fi urcat pe locul 1 WTA.

A fost foarte bine la Miami sunt foarte mulţumită de rezultat și de cum am jucat. Acum mă bucur că sunt acasă. La meciul cu Pliskova nu a fost încărcătură şi nici presiune. Am fost pe primul loc destule săptămâni şi nu mai simt presiune. A fost un meci bun la început. Apoi, după ce a venit ploaia, a fost puţin diferit.

Eu și domnul Dobre colaborăm foarte bine. A avut intervenții foarte bune. Vom continua să lucrăm împreună. Sfaturile lui m-au ajutat la fiecare meci. Faptul că am jucat atât de bine într-o perioadă atât de scurtă a fost meritul lui și chiar îi muțtumesc că a venit”, a spus Simona Halep potrivit TV Telekom Sport.

Probleme după aterizare

Simona a stat mai mult în aeroport după ce unul dintre bagajele sale nu a mai ajuns în București, fiind nevoită să facă o sesizare. Deocamdată, nu a recuperat bagajul.

Citește și:

Ce o așteaptă pe Simona Halep după revenirea pe locul 2 WTA + Care e distanța față de liderul Naomi Osaka

Citește și:
Denis Alibec a semnat: „A știut să negocieze”
Superliga
Denis Alibec a semnat: „A știut să negocieze”
„Petarde!” » Presa din Spania vuiește, după rușinea cu Capul Verde de la Mondial
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
„Petarde!” » Presa din Spania vuiește, după rușinea cu Capul Verde de la Mondial
Halucinant! În ce țară poate ajunge Andrei Ivan, ademenit cu 500.000 de dolari pe an
Stranieri
Halucinant! În ce țară poate ajunge Andrei Ivan, ademenit cu 500.000 de dolari pe an
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Superliga
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Profit.ro
Tranzacție: Fabrică din România preluată de francezi
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Unic! Chinezii au lansat în România un rival pentru Dacia, cum nu mai există în Europa! Dar unele detalii sunt ascunse

Motivul pentru care fanii Japoniei strâng gunoaiele după fiecare meci de la Campionatul Mondial


Comentarii (4)
klauz
klauz  •  01 Aprilie 2019, 16:45

Iata o schimbare de atitudine cu 180 de grade... Sa privim retrospectiv in aceasta nuanta atingerile repetate pe piciorul halepei ale lui Dobre de la Miami???

 •  31 Martie 2019, 17:53
Postat de pe 31 Martie 2019, 16:57

Asa sa fie,cum spune ea....dac cred ca e fiarta ca nu e number one din nou!Sau,poate presa e mai obsedata de treaba asta decat Halepa?

e fiarta rau..hahaha, o doare in basca, i-au intrat in cont 354.000 de dolari, pe cand tu abia astepti sa vina postasul cu pensia babacilor..hahaha

 •  31 Martie 2019, 16:57

Asa sa fie,cum spune ea....dac cred ca e fiarta ca nu e number one din nou!Sau,poate presa e mai obsedata de treaba asta decat Halepa?

Vezi toate comentariile (4)
Comentează